Проблеми Росії з НПЗ у режимі санкцій не можна розв’язати й вони будуть тільки наростати, — Рябцев

Геннадій Рябцев. Скріншот: uatv.ua

Відновлювати свої нафтопереробні заводи (НПЗ) після атак росіяни можуть частково, але не в повному обсязі. Сумарні втрати РФ вже становлять 31 млн тонн перероблюваної сировини, агресор недоотримав 15-18 млн тонн світлих нафтопродуктів. Нарощування обсягів перероблювання вже не буде, як і обсягів видобутку сировини та експортних потужностей. У режимі санкцій проблеми для Росії будуть тільки наростати. Про це сьогодні, 7 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів експерт енергетичного ринку Геннадій Рябцев.

“Не секрет, що на всіх підприємствах, які були атаковані, існує по кілька установок первинного перероблювання нафти. І якщо виведена з ладу одна з них, то друга і третя цілком можуть продовжувати виробництво. Але якщо судити за сумарними втратами, то на сьогодні вони становлять 31 млн тонн переробленої сировини. І не має значення, коли буде відновлено виробництво в повному обсязі”, — розповів він.

Росія не зможе нарощувати перероблення сировини, а також збільшувати обсяг експорту.

“Розвиток виробництва, нарощування перероблення порівняно з минулим роком уже не відбудеться. І вже не відбудеться збільшення обсягів експорту нафти і нафтопродуктів, оскільки немає такої можливості. Хіба що на папері й у доповідях”, — зазначив експерт.

Російські експерти пропонують альтернативні шляхи виходу з кризової ситуації, що тільки підтверджує проблеми з НПЗ.

“Російські профільні експерти починають говорити про те, що чи не час би використовувати можливості нафтопереробних заводів малої продуктивності? А чи не час би збільшити виробництво на приватних підприємствах? А чи не час би збільшити виробництво біопалива для постачання сільськогосподарським виробникам, оскільки вони не здатні конкурувати за дизельне пальне з військовими, яким воно зараз насамперед постачається? Тобто проблеми численні й існують”, — сказав Рябцев.

Він упевнений, що в умовах санкцій, які будуть тільки посилюватися, Росія не зможе відновлювати НПЗ і будувати нові.

“Ці проблеми не можна вирішити в режимі санкцій, і ці проблеми будуть наростати, оскільки Європейський Союз, США і країни Британської співдружності, ті, хто володіє основною часткою технологій у нафтогазовому комплексі, зовсім не мають наміру зупинятися на досягнутому щодо санкцій і, найімовірніше, ці санкції посилюватимуть”, — резюмував експерт.

Читайте також: Дрони як головна загроза для нафтового бізнесу РФ: економісти оцінили наслідки ударів по російських НПЗ

Прямий ефір