Плакати, проповіді, листи депутатам — огляд антивоєнної активності в РФ

Фото: krymr.com

Арешти за цитати Путіна на плакаті, штрафи за одиночні пікети та ліквідація правозахисних організацій. Путинський репресивний апарат продовжує будь-якими методами придушувати антивоєнні протести, інформує UA.

День Росії, 12 червня, запам’ятався росіянам низкою подій. У Єкатеринбурзі на честь свята з’явився монумент із рейок у вигляді символу путінської війни — літери “Зет”. У Москві відкрили “російський “Макдоналдс”. Це зацікавило росіян більше, ніж концерти та нагородження в Кремлі під розповіді Путіна про його схожість з Петром I.”

Нова мережа фастфуду — “Смачно і точка” — запрацювала під логотипом, “позиченим” у португальської компанії з виробництва корму для тварин. Під виглядом нових продуктів продавали те, що залишилося від “Макдоналдса”, що пішов з ринку, тільки зафарбовували маркерами емблему на соусах. Деякі відвідувачі вимагали “повернути бігмак”.

Тим часом росіяни з антивоєнними поглядами вирішили скористатися так званим святом, щоб виступити проти війни в Україні. Люди виходили на пікети, які закінчувалися однаково: затриманнями та протоколами за дискредитацію російської армії.

Антивоєнний банер прямо біля стін Міністерства оборони із написом червоною фарбою на прапорі РФ “Сьогодні не мій день”. Так протестував активіст Антон Мальгаждаров та його друзі.

“Сьогодні просто не наш день. Наш день незалежності, який ми, безумовно, досить скоро відзначимо, стане днем ​​незалежності від імперських амбіцій”, — пояснили організатори посил антивоєнної акції.

Художника затримали вдома та відвезли до одного з московських відділень поліції. На Мальгаждарова, як повідомляється, склали одразу два протоколи: за статтями про непокору співробітникам поліції та повторне порушення порядку проведення акції. Поки що невідомо, чи інкримінують активісту дискредитацію армії.

За даними правозахисної організації “ОВД-інфо”, за 12 червня затримали 67 активістів, які виступали проти війни в Україні. Один із них — Максим Федосєєв. У Владивостоку він вийшов на одиночний пікет із плакатом “Почни денацифікацію з себе”. З хлопцем провели “розмову” у відділку поліції. Олександр Меца дістав протокол про “дискредитацію росармії”. Його затримали на ніч за пікет під величезною “зеткою” на фасаді Московського театру Табакова. На плакаті був напис:

“Приберіть! “Зет” — це символ вбивства. Нема чим пишатися, це — ганьба”.

У Петербурзі біля станції метро “Парк Перемоги” поліцейські затримали Андрія Олів’єрі, який вийшов на пікет із плакатом “Найстрашніше для політика — вчепитися в своє крісло руками та зубами”. Це цитата Путіна. Але через неї силовики склали на активіста протокол. Про порушення коронавірусних обмежень. На два місяці до СІЗО відправили священика Іоанна Курмоярова, йому загрожує до 10 років в’язниці за відео про те, що російські солдати не потраплять до раю, бо вони вбивці.

“У жодному раю ми не опинимося, тому що в раю опиняються блаженні миротворці, миротворці. А той, хто розв’язав агресію, не буде він у раю”, — говорить на відео священик.

Адвоката Андрія Куруваєва до затриманого священика не пускають.

Через тиск силовиків та статус іноагента в Росії самоліквідувався “Комітет проти тортур”. Про це повідомив голова організації. Правозахисне об’єднання в судах допомагало росіянам боротися із побиттям та насильством під час затримань, у відділеннях поліції та в’язницях. 188 справ за фактами насильства над затриманими Комітет пообіцяв довести до кінця.

“Мабуть, влада дає сигнал, що тортури стають (або вже стали) частиною державної політики і не є проблемою. Тут хочеться нагадати про Конституцію, де тортури заборонені (поки що)”, — прокоментував голова “Комітету проти катувань” Сергій Бабинець у Facebook.

Поки силовики затримували активістів, російських пенсіонерів вітали із Днем Росії та обдаровували продуктами. Серед “презентів” — листівка, горох, вівсянка, макарони, лимон, що наполовину згнив, одна банка консервів і крупа з хробаками. Пенсіонери гідно оцінили подарунок.

Рух “Весна” запустив сервіс для надсилання антивоєнних листів російським депутатам. Акція називається “Імпічмент 2.0”. У кілька кліків і абсолютно безпечно, як кажуть організатори, можна надіслати будь-якому депутату листа з вимогою відставки Путіна та припинення війни.

“Ми вважаємо, що якщо залишиться Путін, не залишиться Росії. Його дії безпосередньо ведуть до знищення країни. Досягнемо ми імпічменту чи ні, не так важливо. Головне — показати депутатам, що народ Росії хоче миру. Путін — військовий злочинець. Більше того, Путін — диктатор. Важливо визнати: гібридний режим остаточно еволюціонував у класичну диктатуру”, — заявила команда руху “Весна” в Telegram.

“Путін знищує росіян та українців! Зупиніть війну!”. Таке послання близько години спостерігали на вебсайті мультимедійної онлайн-платформи для перегляду телеканалів Росії. Хакерська антивоєнна атака перервала марафон патріотичних пісень “З чого починається батьківщина”.

Читайте також:

Битва за Донбас увійде в історію Європи як одна з найжорстокіших – Зеленський

Подоляк розповів, за яких умов можуть розпочатися переговори між Україною та РФ

Як політика Путіна рухає економіку Росії до рівня Північної Кореї

“Балансувати між Україною та відносинами з РФ не можна” — Зеленський закликав Німеччину розставити пріоритети

Прямий ефір