Рєзніков — в інтерв’ю The Economist: Україна потребує допомоги негайно, бо день сумнівів вимірюється кров’ю українців

Певна втрата інтересу до України та її незалежності з боку західних журналістів та експертів непокоїть міністра оборони України Олексія Резнікова. Про це він повідомив в інтерв’ю The Economist.

Або світ не зовсім розуміє, що відбувається, або він чудово розуміє, але втомився і готовий змиритися з тією думкою, що українці вмирають щодня“.

Він заявив, що Україна потребує допомоги негайно, бо кожен день сумнівів “вимірюється кров’ю українців”.

Бюрократія і прагматизм Заходу виявилися значно сильнішими за західні цінності“.

Крім цього, в інтерв’ю міністр розповів, що український уряд приховував приготування до широкомасштабного вторгнення РФ.

За його словами, на початку лютого Україна розпочала військові навчання “Заметіль-2022”, які стали приводом для внутрішніх переміщень української армії та озброєнь.

Це був привід, який дозволив нам таємно вивести наші військові частини з місць їхньої постійної дислокації. Коли пішли удари, наші хлопці не були разом в одному місці. Вони були напоготові зі зброєю, боєприпасами та розкидані країною”.

Таким чином, ракетні удари РФ у перші дні повномасштабного вторгнення не завдали значної шкоди.

В українців у рукаві були й інші сюрпризи. Вони сховали системи ППО та штурмовики, замінивши їх макетами. Вони ухвалили новий закон про територіальну оборону, щоб за три дні озброїти близько 100 тисяч мирних жителів. Суспільство також самоорганізувалося так, як росіяни не очікували”, — зазначили у виданні.

Також Резніков наголосив, що визначальним чинником у протистоянні України агресії РФ стало рішення президента України Володимира Зеленського залишитись у Києві.

Всі очікували, що президент втече та сформує уряд у вигнанні. Але Зеленський мав свій сценарій“.

За словами міністра оборони, західні уряди визнали здібності українського лідера.

З кожною тактичною перемогою на полі бою вони починали вірити, що Україна має шанс на перемогу. Протидія відправленню зброї почала зникати”.

Читайте також:

Життя під постійними обстрілами. Ситуація у Лисичанську

Питну воду мешканці Слов’янська отримують, зокрема, як гуманітарну допомогу – мер

Авіаудар по Бахмуту на Донеччині завдала РФ — наслідки

Прямий ефір