Якість російської армії поступово знижується, — Юсов

Російський окупант. Фото: focus.ua

Попри те, що російська армія зберігає за собою чисельну перевагу над Збройними силами України (ЗСУ), її якість падає, а ресурси на відновлення практично вичерпані. Про це сьогодні, 22 квітня, в ефірі телеканалу FREEДOM розповів представник Головного управління розвідки (ГУР) Міноборони України Андрій Юсов.

За його словами, наразі в російській армії — великі зміни, й не в кращий бік.

“На початку повномасштабного вторгнення в Україну в Росії дійсно була професійна армія. Солдати були навчені, вони тренувалися на різних навчаннях, зокрема й міжнародних. Сьогодні це вже зовсім інша армія. Вона відрізняється великою чисельністю, але її якість абсолютно інша”, — розповів Юсов.

Він зазначив, що до таких змін призвели насамперед великі втрати російської армії в Україні. Тепер туди набирають людей без військової освіти та досвіду.

“Сьогодні до російських новобранців дуже занижені стандарти. І це стосується не тільки контрактників і призовників, але й, наприклад, пілотів. Про якість останніх ми можемо судити за кількістю втрачених у повітрі на території РФ літаків. Як правило, такі інциденти не відбуваються самі по собі — просто недосвідчені люди не повинні сідати за штурвал літака. А це відбувається повсюдно”, — зазначає представник ГУР Міноборони.

Юсов також додав, що росіяни завжди намагалися компенсувати неякісні кадри їхньою кількістю. Але сьогодні перед російською владою стоїть питання про те, як залучати ці кадри.

“Така практика в російській армії зміцнилася ще з часів Суворова і Жукова. І мало змінилася на зараз. Тому в російському суспільстві дедалі частіше назрівають питання простих громадян, за що їхні чоловіки та сини помирають в Україні. Останнім часом збільшилася також кількість військових, які звертаються до українських бійців, щоб здатися в полон. Крім того, спостерігається великий відтік добровольців, які йшли на фронт, щоб заробити гроші. Навіть серед ув’язнених стало набагато менше охочих іти на війну. Тому зараз російська влада розглядає нові шляхи розширення мобілізаційного фонду”, — підсумував він.

Читайте також: Росія цілеспрямовано атакує цивільну інфраструктуру України, посилюючи гуманітарні проблеми, — Юсов

Нагадаємо, в Росії стартував весняний призов. До літа планують відправити в армію 150 тисяч осіб. У Кремлі заявили, що призиватимуть чоловіків і на тимчасово окупованих територіях України.

Читайте також: Чого хоче домогтися РФ ударами по енергетичній інфраструктурі України: що про це думають експерти та глядачі FREEДОМ

Прямий ефір