Подоляк розповів, за яких умов можуть розпочатися переговори між Україною та РФ

Для України завдання “максимум” – повернення всіх окупованих територій, зокрема Криму та Донбасу. Про це повідомив радник голови ОП Михайло Подоляк в інтерв’ю білоруському виданню “Дзеркало“.

За його словами, завданням є максимальний вихід на міжнародно визнані кордони України.

Президент запропонував програму мінімум: російські війська відходять до позицій, які вони займали 23 лютого. Після цього може початися мирний переговорний процес, де ми обговоримо всі претензії один до одного. Завдання максимум: територіальна цілісність у міжнародно визнаних кордонах України, програш Росії та її трансформація”.

Подоляк підкреслив, що в іншому випадку країна-агресор РФ намагатиметься відновити війну регулярно.

Інакше вона весь час перебуватиме у пропагандистському запамороченні, реваншистських настроях і постійно намагатиметься відновити війну з новою інтенсивністю. У цьому проблема“.

За словами радника ОП, війна в Україні триватиме стільки, скільки знадобиться для доказу того, що країна-агресор РФ має залишити українські території. Окрім цього, ціна є високою, оскільки щодня на фронті гинуть українські захисники.

Це дуже складно і важко, бо щодня докази вимагають життя крутих хлопців. Людина – дуже складна конструкція. Вона вкладає у себе, розвивається, навчається, відкрита, конкурентна. Ці люди створюють додану вартість для держави. Наші люди такі. Але вони гинуть. Це означає, що ми втрачаємо те, що для України є вкрай важливим. Це наш золотий актив. Я хотів би знайти механізм, який знизить нашу ціну. Мені однаково, скільки платить РФ. Для нас це найвища ціна”.

Також Подоляк заявив, що Україна воюватиме, допоки РФ не програє.

Читайте також:

Життя під постійними обстрілами. Ситуація у Лисичанську

Рєзніков — в інтерв’ю The Economist: Україна потребує допомоги негайно, бо день сумнівів вимірюється кров’ю українців

По школі в Бахмуті вдарила РФ — наслідки показали журналісти

Прямий ефір