Як політика Путіна рухає економіку Росії до рівня Північної Кореї

Фото: Facebook

Майже 1000 із 1200 іноземних компаній скоротили присутність або повністю вийшли з російського ринку. Через це вони втратили 59 млрд дол. Попри обережні заяви про тимчасову зупинку діяльності, бізнес продає своє майно в Російській Федерації, повідомляє UA.

“Не потрібно ідеалізувати західний бізнес. Вони створені для того, щоб заробляти максимум прибутку. І вони будуть працювати з ким завгодно, якщо це приноситиме прибуток. Просто на сьогоднішній момент світ значно більше приділяє уваги гуманітарним речам, моральним засадам, ніж вважалося раніше”, — каже член Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин.

За словами економістів, складніше підрахувати, скільки втратила Росія через відхід іноземних компаній і розв’язану війну проти України. Про масштаби збитків можна лише здогадуватися за кількістю тих секторів російської економіки, які повністю або частково зупинилися без іноземних комплектуючих.

Заяви президента РФ Володимира Путіна, що російська економіка рухається до автаркії — стану, коли країна робить абсолютно все самотужки — для Росії нічого доброго не віщує, стверджують експерти.

“У світі немає прикладів нормально існуючих автаркій. І для того, щоб зробити імпортозаміщення, парадокс полягає в тому, що для початку потрібно багато всього імпортувати. Машини, обладнання і так далі, і тоді ви замінюватиметеся. Чим більше ви імпортуватимете, тим більше ви імпортуєте. Це такий економічний феномен. Ми можемо подивитися, наприклад, на таку країну, як Північна Корея”, — вважає професор кафедри економічної теорії Національного університету “Києво-Могелянська академія” Ігор Бураковський.

Тому зараз Росія стоїть перед вибором: нормальний економічний розвиток — чи повна ізоляція, бідність, безробіття та війна. Щодня якій росіянам коштує приблизно 900 млн дол. А кожна крилата ракета, випущена по Україні, — 1,5 млн дол.

Читайте також:

Битва за Донбас увійде в історію Європи як одна з найжорстокіших – Зеленський

Подоляк розповів, за яких умов можуть розпочатися переговори між Україною та РФ

Єдиним варіантом швидкої доставки зерна на світовий ринок залишається деблокада портів України — експерт

“Балансувати між Україною та відносинами з РФ не можна” — Зеленський закликав Німеччину розставити пріоритети

Прямий ефір