Сомалі загрожує голодна смерть через посуху та блокування українських портів Росією

Скрiншот відео UA

Мільйони людей опинилися на межі голоду через вторгнення Росії до України. Російська армія заблокувала морські порти. Тому поки українським аграріям нема куди подіти зерно, у Північній Африці від нестачі продовольства помирають люди. Критична ситуація у Сомалі, повідомляє UA.

Цього року від голоду в Сомалі вже загинули 448 дітей. Є кілька причин нестачі їжі у громадян — і перша у списку — вторгнення Росії до України.

Через заблоковані українські порти експорт зерна зменшився майже на 60%. У довоєнний період найбільше продукції доставляли саме в Північну Африку та на Близький Схід.

“Тільки Сомалі раніше імпортувало 92% пшениці з Росії та України, але зараз шляхи поставок заблоковані. А війна посилює ситуацію зі зростанням цін на продукти харчування та пальне. Це означає, що багато хто в Ефіопії, Кенії та Сомалі більше не може дозволити собі основні продукти харчування, необхідні їм для виживання”, — каже заступник регіонального директора ЮНІСЕФ у країнах Східної та Південної Африки Ранія Дагаш.

Сомалі імпортує понад половину необхідного країні продовольства. Втрата української пшениці, затримки в ланцюжках поставок та швидка інфляція призвели до різкого зростання цін на олію та основні продукти, такі як рис та сорго. Бідне населення вже витрачає на їжу від 60 до 80% свого доходу. Десятки магазинів закрилися, власники не мають достатньо коштів, щоби наповнювати прилавки.

“Світовий голод хочуть використовувати як зброю. Я неодноразово говорив, що Росія готує продовольчу кризу, здатну запустити ланцюжок інших криз у світі. Вони блокують українські порти, знищують урожай, займають значні території на півдні та крадуть наше зерно”, — заявив керівник Офісу президента України Андрій Єрмак.

Погіршують ситуацію у Сомалі ще й погодні катаклізми. Чотири роки поспіль тут не було сезону дощів, що призвело до найсильнішої посухи за останні 40 років. Те, що вдалося виростити, — знищує сарана. Худоба гине — за останній рік у Сомалі загинули понад три мільйони тварин. А саме завдяки сільському господарству більшість сімей харчуються та живуть.

“Ситуація вкрай жахлива і похмура: до кінця цього року від посухи постраждають 7,1 млн людей. Якщо ми не розширимо і не активізуємо наші дії у відповідь, на жаль, багато людей — зокрема не менше ніж 370 000 дітей — загинуть до кінця червня. Це говорить про те, наскільки жахлива ситуація”, — каже координатор гуманітарної допомоги ООН у Сомалі Адам Абдельмула.

Експерти прогнозують, що посуха триватиме до 2023 року. Погіршення природних умов, а також відчутне скорочення експорту базового продовольства стане початком небаченої раніше кризи. У 2011 році тільки через посуху в Сомалі загинули 260 тисяч громадян. У нинішніх умовах, за прогнозами ООН, голодна смерть загрожує 15 мільйонам жителів країн Східної Африки, серед яких 2 млн — діти.

Читайте також:

Рєзніков — в інтерв’ю The Economist: Україна потребує допомоги негайно, бо день сумнівів вимірюється кров’ю українців

Життя під постійними обстрілами. Ситуація у Лисичанську

Питну воду мешканці Слов’янська отримують, зокрема, як гуманітарну допомогу – мер

Прямий ефір