“Сила — у жінках добровольцях”: на Рівненщині сформовано першу жіночу пожежну команду (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

У Рівненській області на чергування заступила перша жіноча добровільна пожежна команда. До неї записалися місцеві мешканки, які зголосилися виїжджати на надзвичайні ситуації. Вони вже пройшли спеціальне навчання від досвідчених рятувальників і готові стати до небезпечної роботи, повідомляє FREEДОМ.

Ганна Якимчук працює в сільраді, але віднедавна вона ще й рятувальниця.

“Доводимо нашим захисникам, підтримуємо їх і своїми діями вселяємо в них упевненість у тому, що вони можуть бути за нас спокійні. Можуть розраховувати на нас, у той час, коли вони захищають нас”, — пояснила вона.

У громаді неподалік українського міста Рівне жінки організувалися і створили добровільну пожежну команду. До бригади приєдналася 21 представниця прекрасної статі. Це місцеві мешканки, кожна з них має роботу, але за сигналом тривоги всі стають рятувальницями.

Досвід дівчатам передають професійні рятувальники.

“По прибуттю на будь-яку пожежу проводиться попереднє розгортання. Порожній рукав орієнтовно 5 — 7 кг, з водою — 90 кг. Є пожежі різної складності, але це відпрацьовується. У цьому складного нічого немає”, — зазначив пожежний рятувальник Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій (ГУ ДСНС) України в Рівненській області Віталій Боюка.

Завдання добровольців — стримати вогонь або почати ліквідовувати надзвичайну ситуацію ще до приїзду рятувальників із державної служби. Якщо є потерпілі — надати їм першу домедичну допомогу.

“Ми вчимо дівчат, які не є медиками. Вони можуть зупинити сильну кровотечу, можуть врятувати людину при зупинці дихання і при зупинці серцевої діяльності”, — зазначила інструкторка ГУ ДСНС України у Рівненській області Ольга Юра.

Людмила Русило вирішила стати рятувальницею після того, як її чоловік загинув на фронті.

“У мене троє діточок і навіть якщо ми живемо цивільним життям, щодня навколо нас існує небезпека. Кожній людині потрібно вміти й знати, як надавати медичну допомогу”, — заявила вона.

Поки що жінки-рятувальниці на виклики не виїжджали. Проте готуються до будь-яких надзвичайних ситуацій.

Центр безпеки громадян у Великій Омеляні відкрили ще на початку повномасштабного вторгнення. Уже є три пожежні автомобілі. Загалом на Рівненщині діє понад 20 екіпажів із пожежників-добровольців. Тепер на варту безпеки заступила і єдина в області жіноча пожежна команда.

Читайте також: Першу підземну школу в Україні побудували в Харкові: як виглядає навчальний заклад (ВІДЕО)

Прямий ефір