Битва за Донбас увійде в історію Європи як одна з найжорстокіших – Зеленський

Президент України Володимир Зеленський заявив, що у боях на Донбасі українська армія та розвідка переграють російських військових.

За словами глави держави, українські військові вже звільнили понад 1 тис. населених пунктів від російської окупації, зупинили наступ окупаційних військ на півдні країни.

“У боях на Донбасі, а вони точно увійдуть у військову історію, як одна з найжорстокіших битв у Європі та за Європу, українська армія та наша розвідка таки тактично переграють російських військових. І це незважаючи на значну перевагу росіян у кількості техніки, а особливо – в артилерійських системах”, – заявив Зеленський у відеозверненні у ніч проти вівторка.

Водночас, за його словами, ціна цієї битви для українців є дуже високою.

“Вона просто страшна. І ми щодня звертаємо увагу на те, що лише достатня кількість сучасної зброї та артилерії для України забезпечить нашу перевагу і, зрештою, кінець російським знущанням над українським Донбасом”, – зазначив він.

Зеленський заявив, що Україна повернеться до всіх міст і сіл, в яких поки що на адмінбудівлях немає українського прапора.

“Ми не маємо іншого вибору, ніж іти далі. Звільняти всю нашу територію. Ми прийдемо в усі наші міста, у всі наші села, в яких поки що немає нашого прапора. Немає на адміністративних будівлях. Хоча українських прапорів там, я впевнений, дуже багато – просто у людей, просто вдома. І ми їх уже бачили, коли люди протестували проти окупантів. І ми їх ще побачимо – побачимо всюди, коли повернемося”, – сказав Зеленський.

Президент упевнений, що вдасться звільнити Маріуполь утретє.

“Його звільняли у 1943 році від нацистів блискучою операцією. У 2014 році, саме у цей день, 13 червня, завдяки мужності наших “азовців” та інших підрозділів Маріуполь був звільнений вдруге. Звільнений від бойовиків, які тоді ще не усвідомлювали повністю, для чого їх направляє російська держава. А зараз вони це бачать. Бачать спалений Маріуполь. Бачать, для чого туди прийшли росіяни. Але ми не дозволимо зробити це місто мертвим. Ми повернемо його. Обов’язково”, – заявив голова держави.

“Ми прийдемо в Енергодар. І я хочу повторити кожному і кожній у місті, хто виходив на вулиці проти російських військових, хто відмовляється співпрацювати з окупантами і хто сьогодні на нас чекає. Хочу повторити, що ми ні на день не забували про наш Енергодар”, – наголосив президент.

Зазначивши, що окупанти намагаються тримати жителів у “цивілізаційній” блокаді, Зеленський закликав усіх, хто має можливість спілкуватися з людьми на окупованому півдні, на Донбасі, на Харківщині.

“Говоріть їм, говоріть їм про Україну. Говоріть їм правду. Говоріть про те, що звільнення буде. Говоріть їм, що українська армія обов’язково прийде”, – зауважив він.

Зеленський також зазначив, що Україна звільнить і Крим.

“І нехай кожен із російських посадовців, хто захопив собі дорогоцінну землю в Криму, пам’ятає: це не та земля, де їм буде спокійно” – сказав український лідер.

Читайте також:

Авіаудар по Бахмуту на Донеччині завдала РФ — наслідки

Подоляк розповів, за яких умов можуть розпочатися переговори між Україною та РФ

Єдиним варіантом швидкої доставки зерна на світовий ринок залишається деблокада портів України — експерт

“Нюрнберзький процес” для воєнних злочинців РФ: чому без нього не обійтися

Прямий ефір