Наступом у Харківській і Сумській області Росія хотіла показати свої невичерпні ресурси Заходу, але не змогла — думка

Знищена російська техніка. Фото: facebook.com/GeneralStaff.ua

У Росії немає достатньо ресурсів для успішного проведення операцій у Харківській і Сумській областях. Росіяни намагалися створити міф і продемонструвати Заходу свої можливості, але не змогли. Таку думку сьогодні, 18 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив експерт з національної безпеки, військовослужбовець ЗСУ Іван Варченко.

“Росіяни хотіли продемонструвати, що у них невичерпні ресурси, що вони здатні цими ресурсами оперувати на великих широких фронтах, демонструючи свої потенційні можливості у форматах, можливо, навіть наступальних операцій Другої світової війни. Але “забуксували» на ранніх стадіях. На словах вони точно можуть казати, що 570 км кордону Сумщини, може, для них більш привабливі, ніж харківський кордон, може, вони там хочуть перерізати якісь українські логістичні шляхи, але це на словах. На ділі ж, я думаю, вони продемонстрували всьому світові, що не здатні вирішувати операції”, — зауважив він.

Варченко вважає, що наступаючи в Харківській і Сумській областях, армія РФ хотіла схилити Україну до переговорних процесів на своїх умовах.

“Дуже голосно у них не вийшло на Харківщині. Це очевидно всім, хто спостерігає та аналізує ситуацію зі стратегічних позицій, не кажучи про тактику. Той весь сценарій, який росіяни задумували у великих масштабах, не пройшов, і зараз вони змушені займати оборону під ударами українських сил”, — сказав експерт.

Читайте також: Росіяни вмирати мільйонами заради Харкова не будуть, — Зеленський

Нагадаємо, радник керівника Офісу президента України Михайло Подоляк вважає, що активізацією наступальних дій на фронті Росія переслідує три основні завдання.

Прямий ефір