«Ситуація гаряча»: українські прикордонники стримують росіян під Бахмутом — репортаж (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Українські прикордонники під Бахмутом Донецької області успішно стримують російських окупантів: ліквідовують штурмовиків і диверсантів противника, перехоплюють зв’язок з їхніх дронів. Однак росіяни не полишають спроб просунутися. Уже понад пів року ворог хоче захопити місто Часів Яр і піти далі, але безуспішно. Про ситуацію на одній із найгарячіших ділянок фронту — дізнавалася кореспондентка телеканалу FREEДОМ Анастасія Волкова.

Російські окупанти прагнуть будь-що-будь захопити територію Донецької області, використовуючи для цього всі доступні їм засоби.

“Наразі ситуація у нас, скажімо так, гаряча. Ворог працює майже всіма силами, які є. Тобто, починає від просто звичайних автоматів, снайперської гвинтівки, кулемети крупнокаліберні, кулемети 7.62, так само міномети, і танк працює часто і авіація. Найбільше FPV-дрони. Тобто за один день, що ми могли засікти, це 139 FPV-дронів. Це лишень на цьому напрямку. Це лиш те, що ми змогли побачити, а скільки ще було запущено, скільки ми не бачимо. Дуже багато”, — розповів військовослужбовець Краматорського прикордонного загону Державної прикордонної служби України (ДПСУ) Павло.

Росіяни використовують дедалі більше дронів. Якщо на початку війни у них практично не було такої техніки, то сьогодні виробництво безпілотників у противника поставлено на потік.

“Це така зброя, якою найлегше керувати. Тобто міномет треба пристрілювати, треба багато витратити мін, щоб його пристріляти, корегувати увесь час. А FPV-дрон вилетів, якщо не заважають погодні умови, він з легкістю може влучити в свою ціль, відповідно, якщо розумна людина стоїть за пультом”, — каже Павло.

26-річний український прикордонник на фронті вже давно. Сам родом із міста Могилів-Подільський, що межує з Молдовою. Службу в лавах прикордонників розпочав 2016 року. Від 2019 року працював на контрольному пункті в’їзду-виїзду (КПВВ) “Майорськ” і жив у Бахмуті. Встиг купити там квартиру й обжитися.

“Я в Бахмуті ще проживав задовго до повномасштабного вторгнення, ще коли Бахмут процвітав. Зараз дуже боляче дивитися на це місто. Полюбив його як рідне, важко на це все дивитися”, — поділився воїн.

За два роки Павло встиг повоювати за Бахмут і взяти участь у боях на Ізюмському напрямку.

Напарник Павла — Кирило. Пліч-о-пліч вони пройшли Бахмут, а зараз докладають усіх зусиль, щоб повернути місто під український прапор.

“Для нас місцевість знайома. Важче тим, що поля. І вони тримають багатоповерхівки. Тим важче ще, що в Бахмуті ми були в обороні. Стояли вже в кінці. Ми їх бачили. І ми їх до себе підпускали, а потім вогонь відкривали. А тут дуже тяжко на позиціях. Вони бачать тебе, а ми їх не бачимо. Вони мають висоту, багатоповерхівки і все”, — каже військовослужбовець Краматорського прикордонного загону ДПСУ Кирило.

Воїни пам’ятають, як по три тижні без води та їжі тримали позиції, але не покинули їх. Змінити бійців було неможливо через постійні обстріли. Але вони витримали і не відступили. Навесні торік Кирило дістав поранення.

“Уламкове в ногу вже під кінець ротації, наприкінці березня прилетів АГС, біля ноги впав. Там уламочок такий у стопу влучив. Усе добре. Евакуювали хлопці мене, надали мені першу медичну допомогу”, — розповів боєць.

Два тижні Кирило провів у госпіталі і ще місяць — на реабілітації. Але потім одразу повернувся на фронт, ні хвилини не сумніваючись, що його місце поруч із побратимами. Найбільше українські прикордонники мріють про те, щоб вибити російські війська і звільнити Україну від окупантів.

Читайте також: Служить та віддалено веде бізнес — історія мільйонера у ЗСУ (ВІДЕО)

Нагадаємо, російська окупаційна армія намагається наступати на місто Часів Яр Донецької області. Ситуація на Бахмутському напрямку напружена, але контрольована, повідомляв командувач Сухопутних військ ЗСУ Олександр Сирський. Збройні сили України ведуть важкі оборонні бої і не дають шансів противнику просунутися далі.

Прямий ефір