Президентка Грузії ветувала на закон “про іноагентів” — деталі

Саломе Зурабішвілі. Фото: gettyimages.com

Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі наклала вето на аналог російського закону “про іноземних агентів”, який парламент Грузії ухвалив у трьох читаннях. Про це президентка повідомила сьогодні, 18 травня, під час брифінгу, інформує FREEДОМ.

Зурабішвілі від самого початку обіцяла це зробити, але її рішення недостатньо, щоб не допустити набуття чинності закону. Далі рішення знову має ухвалювати парламент.

“Сьогодні я наклала вето на російський закон. Цей закон за своєю суттю, за своїм духом є російським законом, який суперечить нашій Конституції й усім європейським стандартам, і тим самим являє собою перешкоду на європейському шляху. Вето юридично правильне і буде передано до парламенту. Закон не підлягає жодним змінам і вдосконаленням. Усе дуже просто — цей закон треба скасувати”, — заявила президентка Грузії.

Зазначимо, грузини кілька тижнів виходили на вулиці проти закону “Про прозорість іноземного впливу”. Його суть полягає в тому, що ЗМІ та громадські організації, які отримують фінансування з-за кордону, матимуть статус “агентів іноземного впливу”, їм потрібно пройти реєстрацію в органах прокуратури. За порушення закону передбачається покарання для фізичних осіб — до п’яти років в’язниці, а для юридичних — штраф. Західні країни порівнюють грузинський закон із російським репресивним законодавством про “іноземних агентів”.

Читайте також: “Уряд намагається забрати у нас бажане”: Грузія протестує проти закону про “іноагентів”, що перегороджує шлях до ЄС і НАТО (ВІДЕО)

Нагадаємо, грузинський парламент 14 травня остаточно ухвалив скандальний закон “про прозорість іноземного впливу”. Попри застереження західних партнерів Грузії та значний опір усередині країни, свої голоси за так званий закон “про іноземних агентів” віддали 84 депутати, більшість із яких перебувають у партії влади “Грузинська мрія”. 30 опозиціонерів проголосували проти.

Раніше президентка Грузії Саломе Зурабішвілі закликала правлячу партію “Грузинська мрія” відкликати закон. Вона запропонувала відкласти дату його набуття чинності до 1 листопада, оскільки в жовтні відбудуться парламентські вибори.

Читайте також: “Я не хочу прокинутися в Росії”: громадяни Грузії продовжують боротися проти закону “про іноагентів” (ВІДЕО)

Прямий ефір