Ніколи Москва не матиме шансу підкорити Україну, наших людей, свідомість та історію, — Зеленський наприкінці 815-ї доби війни

Володимир Зеленський. Фото: president.gov.ua

День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу, ситуація на фронті та підготовка до Глобального саміту миру. Про це сьогодні, 18 травня, у вечірньому зверненні до громадян розповів президент України Володимир Зеленський, інформує FREEДОМ.

Сьогодні в Україні згадують про 1944 рік — депортацію кримськотатарського народу, а також вшановують пам’ять її жертв. Українська історія містить немало трагічних сторінок того, через що були змушені пройти українці. Але хоч би якими були ці сторінки – гіркими чи страшними, – вони вже ніколи не стануть сторінками брехні й тим більше останніми сторінками для України.

“Сьогодні, вшановуючи памʼять жертв депортації кримських татар і засуджуючи тепер російське знущання з Криму, ми відчуваємо, ми знаємо, що російське зло не є і не буде всесильним. Час окупанта на нашій землі обмежений, і його вигнання неминуче й залежить від того, як ми всі чинимо опір, як ми всі стараємось, щоб обʼєднати світ, і як сам світ налаштований — налаштований на захист людяності та життя”, — сказав президент.

Російська окупація Криму у 2014 році стала насправді перевіркою рішучості для всіх у світі. Належної реакції тоді не наступило, й Володимир Путін вирішив, що може робити більше зла безкарно, зазначив Зеленський.

“24 лютого поставило в цьому крапку спротивом усіх українців і українок, усього нашого народу: різних людей — різних поколінь, різних поглядів, — які однаково зупиняли окупанта. Історична крапка, поставлена тоді, більше ніколи не стане для України крапкою з комою. Ніколи Москва не матиме шансу підкорити нашу країну, наших людей, свідомість та історію. І зараз, в боях заради України, в роботі заради України, ми досягли такого рівня, коли російське зло навіть на своїй території від наших справедливих відповідей не сховається”, — сказав він.

Глава держави подякував українським воїнам та підрозділам Сил оборони України, які й на цьому тижні довели, що російська держава платитиме за все, що вона робить проти українців.

“Я дякую кожному нашому воїну, який проявив достатню стійкість і зміг за цей тиждень додати більше впевненості, зокрема, Харківському напрямку. Окупант втрачає свою піхоту і техніку — відчутно втрачає, хоча так само як і у 2022 році, розраховував на швидке просування по нашій землі”, — сказав він.

Зеленський закцентував і на інших напрямках боїв, окрім харківських: Краматорський, Покровський, Курахівський, південні напрямки. Всюди, де складно, Збройні сили України (ЗСУ) дають гідну відсіч окупанту.

“Зокрема, особливо й окремо дякую хлопцям, які відбили російський штурм Часового Яру. Наші воїни знищили понад 20 одиниць броньованої техніки окупанта. Молодці, хлопці! І також я дякую кожному представнику нашої держави — усій дипломатичній команді Офісу, нашим урядовцям, нашим посольствам, громадським діячам, які допомагають. Дякую за поступове, покрокове просування в підготовці саміту миру — першого Глобального саміту, який відбудеться у Швейцарії”, — розповів президент.

Україна разом з партнерами готує справжній майданчик для світу, який дійсно здатен примусити Росію до миру і який Росія не здатна буде обманути, зауважив Зеленський.

“За цей тиждень ми додали ще нових учасників саміту. Тільки на рівні очільників держав та урядів відбулись мої розмови з Грузією, Канадою, Республікою Корея, Люксембургом, Ліхтенштейном, Малаві, Португалією, Словенією, Францією, Швецією, Ліберією, а також говорив з держсекретарем США. І наступний тиждень теж буде активним з погляду дипломатії. Українська дипломатія працює разом з українською зброєю заради справедливого миру для нашої держави й справедливого покарання Росії за цю війну. Обовʼязково реалізуємо наші, українські завдання”, — резюмував глава держави.

Читайте також: Росіяни вмирати мільйонами заради Харкова не будуть, — Зеленський

Прямий ефір