Наскільки сучасні технології можуть прискорити розслідування воєнних злочинів Росії, пояснив експерт

Захар Тропін. Скріншот: uatv.ua

У розслідуванні міжнародних злочинів головною проблемою був збір і збереження доказів. Тепер у цьому допомагають технології. Про це сьогодні, 26 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ повідомив доцент кафедри міжнародного права Київського національного університету ім. Т. Шевченка Захар Тропін.

“Технології дозволять працювати більш злагоджено. Річ у тім, що впродовж багатьох років однією з основних проблем розслідування міжнародних злочинів було збереження доказів — їхнє отримання та збереження. Оскільки конфлікти можуть затягуватися протягом певного часу, докази можуть губитися просто через об’єктивні природні чинники”, — сказав він.

За словами експерта, централізований збір і зберігання доказів щодо міжнародних злочинів дадуть змогу точно визначити ступінь провини всіх причетних до їхнього скоєння.

“Тому створення будь-яких механізмів, які б допомагали збирати ці докази, зберігати ці докази, систематизувати, звичайно ж, вони дадуть змогу набагато ефективніше і набагато швидше розслідувати міжнародний злочин. І, звичайно ж, технології дуже допоможуть у цьому плані. І крім того, тут ще важливим є те, що цей масив доказів і централізоване зберігання цих доказів дасть змогу встановлювати більш швидко і більш ефективно ступінь співучасті всіх залучених осіб до цього злочину. Тобто одна справа, коли є якісь фрагментовані дані в різних юрисдикціях у різних держав. Інша справа, коли ми маємо централізовану базу даних, у якій перебуватиме вся інформація, що дасть змогу набагато швидше встановлювати залученість і ступінь провини всіх осіб, які причетні до міжнародних злочинів”, — пояснив Захар Тропін.

Читайте також: Спецтрибунал має зняти проблему імунітету, Путіна можна буде притягнути до відповідальності, — Тропін

Як повідомлялося раніше, агентство Європейського Союзу з питань судового співробітництва (Євроюст) оголосило про запуск загальної Бази даних доказів щодо основних міжнародних злочинів (CICED). Вона, зокрема, допоможе документувати всі порушення, які росіяни здійснюють в Україні.

Прямий ефір