Естонія не буде обмінюватися з Росією прикордонними територіями — заява міністра внутрішніх справ

Лаурі Ляенеметс. Фото: err.ee

Естонський уряд ухвалив рішення почати будівництво на земельних ділянках, які колись планувалося передати Росії відповідно до договору про державний кордон. Про це заявив естонський міністр внутрішніх справ Лаурі Ляенеметс виданню ERR, повідомляє FREEДОМ.

Як пояснив урядовець, у рамках цієї угоди Естонія мала отримати так званий Саатсеський чобіт в обмін на такого ж розміру ділянку десь поруч із кордоном. Це спростило б пересування естонців у прикордонних зонах. Однак договір так і не було ратифіковано. І тепер естонська влада почала проєктування нової дороги навколо Саатсеського чобота, щоб громадянам не було необхідності в’їжджати на територію Росії.

“Один Бог знає, що може трапитися, якщо людям доведеться там зупинитися, і в Росії з’явиться можливість, так би мовити, застосувати силу на своїй території. Я вважаю, це дуже важливе рішення для народу Сетумаа і всієї південно-східної частини країни. Будь-який обмін землею з Росією ми, напевно, не станемо здійснювати ще кілька десятиліть, а то й століть”, — сказав Ляенеметс у коментарі ERR.

Читайте також: “Загрози не є потенційними або теоретичними”: як Естонія обороняється від гібридних атак Росії (ВІДЕО)

Нагадаємо, парламент Естонії ухвалив закон, який дозволяє передати заморожені російські активи Україні.

Прямий ефір