Імовірні воєнні злочини Росії проти України розслідує 21 країна — Євроюст оголосив про запуск загальної бази даних доказів

Наслідки російської агресії в Україні. Фото: Facebook/Генеральний штаб ЗСУ

Агентство Європейського Союзу з питань судового співробітництва (Євроюст) оголосило про запуск загальної Бази даних доказів щодо основних міжнародних злочинів (CICED). Вона, зокрема, допоможе документувати всі порушення, які росіяни здійснюють в Україні, повідомляє FREEДОМ.

До бази вже внесено близько 65 тис. інцидентів. Президент Євроюсту Ладислав Хамран повідомив, що централізоване зберігання та аналіз інформації, а також обмін нею між усіма залученими до розслідування сторонами у багато разів полегшує розслідування злочинів громадян РФ в Україні.

“Це дає змогу пролити світло не тільки на окремі злочини, а й на системні дії, що стоять за ними. Що, зі свого боку, допомагає визначити точнішу стратегію кримінального переслідування винних із найбільшими шансами на успіх. Наразі ймовірні воєнні злочини Росії проти України розслідує 21 країна. За допомогою централізованої бази даних можна швидко виявити паралельні розслідування, що дасть змогу ефективніше використовувати ресурси і знизити ризик юридичних помилок. Крім того, безпечне зберігання всіх доказів і доказів за межами території конфлікту запобігатиме ризику їхньої втрати”, — розповів Хамран.

Також найближчим часом на базі Євроюсту буде створено нову структуру — Міжнародний центр кримінального переслідування за злочини агресії (ICPA). Він увійде до складу Спеціальної спільної слідчої групи і займеться збором, аналізом і зберіганням доказів злочинів агресії, скоєних Росією проти України, розповіла віцепрезидентка Агенції ЄС з питань судового співробітництва Маргарита Шнютіте-Даугелене. За її словами, новий підрозділ може почати роботу вже до літа поточного року. Але його в жодному разі не слід розглядати як заміну міжнародному трибуналу.

Як повідомила прокурорка зі зв’язків з Україною в Євроюсті Мирослава Красноборова, від початку повномасштабного вторгнення Росії до України було зареєстровано понад 71 тис. ймовірних воєнних злочинів. До теперішнього часу українські суди висунули обвинувачення 276 фігурантам і винесли вироки 26 особам.

Читайте також: Спецтрибунал має зняти проблему імунітету, Путіна можна буде притягнути до відповідальності, — Тропін

Прямий ефір