“Готові довести Росію до плачевного стану”: чому для оточення Путіна санкції не стали важливим сигналом, розповів Умланд

Військова допомога Україні та її майбутня перемога є головним інструментом для дестабілізації путінського режиму. Про це сьогодні, 6 червня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив німецький політолог, аналітик Стокгольмського центру досліджень Східної Європи Андреас Умланд.

“Я думаю, цю військову підтримку потрібно й розглядати як найкращий спосіб політичного і стратегічного розв’язання цієї проблеми, скажімо, сьогоднішнього російського режиму та російської державної ідеології. Тому що інший інструмент, санкції, він поки що виявився не таким дієвим, як колись сподівалися, до великої ескалації війни. Минулого року були сподівання, що великий пакет санкцій може так подіяти на російську політичну систему, щоб принаймні зупинити війну. Це виявилося, на жаль, не дієвим або не таким дієвим інструментом, як думалося”, — сказав Умланд.

На його думку, антиросійські санкції мали стати достатнім сигналом оточенню президента РФ Володимира Путіна, що країна рухається в глухий кут. Однак, як зазначив політолог, виявилося, що в Росії національні інтереси відіграють тільки другорядну роль, а більш важливими є індивідуальні або корпоративні інтереси представників російської влади.

“І вони готові довести Росію до плачевного не тільки військового, а й економічного стану. Заради своїх інтересів й заради своїх якихось особистих або корпоративних розрахунків. У будь-якому разі, ці санкції — це важливий сигнал, у принципі, усьому світові, що ось такого роду агресії не залишаться без відповіді, і вони мали б теж бути сигналом для російської інтелектуальної еліти, для просто російського народу. Але поки вони цим явно ще не стали”, — сказав Умланд.

Він також вважає, що час грає проти Росії, тому що дедалі більше людей у світі розуміють причини цього конфлікту і його небезпеку, оскільки дії РФ порушують усю міжнародну систему безпеки й це може дестабілізувати інші регіони.

“І тому країни, які раніше були більш проросійськи налаштовані, вони зараз відходять від Росії, тому що вони вже бачать, що це ні до чого не веде, і це теж для них самих буде в кінцевому рахунку погано”, — сказав німецький політолог.

Читайте також: Перший шлях поганий, другий ще гірший: Путіну вже немає звідки брати гроші на війну проти України — думка економіста

Раніше політолог Володимир Фесенко заявив, що в Росії починається криза довіри до президента Володимира Путіна.

Прямий ефір