Це випуск #34 щотижневого інформаційного дайджесту для жителів прифронтових територій України від телеканалу FREEДOM. З нього ви дізнаєтесь:
- ситуація на фронті;
- найголовніше зі звернень президента України;
- нові періоди виплат ВПО;
- новини щодо одержання пенсій на територіях активних бойових дій;
- строк для ідентифікації отримувачів пенсій та соцвиплат в “Ощадбанку” продовжено;
- роз’яснення щодо посади уповноваженого зі зниклих безвісти;
- новини програми “єВідновлення”;
- як знайти житло за допомогою програми “Прихисток”;
- обов’язкова евакуація з Донеччини, Харківщини, Сумщини;
- про дію пункту пропуску між РФ та Україною на кордоні Бєлгородської та Сумської областей;
- продовжено термін прийому заяв на грошову допомогу постраждалим від підтоплення.
Представляємо зведення основних подій минулого тижня станом на 538-й день війни (15.08.2023).
Визволення України
За даними The New York Times, Сили оборони України досягли “тактично значущого” прогресу в контрнаступі на двох напрямках. ЗСУ просунулися на 16-19 км уздовж двох головних ліній атаки в прагненні досягти південного узбережжя і перерізати російські лінії постачання. Вони йдуть уперед за двома основними напрямками: через село Старомайорське Донецької області (в районі межі з Запорізькою) — до тимчасово окупованого Бердянська і далі — на захід до Мелітополя.
СХІД
Армія РФ продовжує наступальні дії на сході. Після активізації російських військ на Куп‘янському та Лиманському напрямках українські оборонці змогли не допустити просування ворога та відчутно зменшили його наступальний потенціал. Проте ситуація на Куп’янському та Лиманському напрямках складна. Ворог постійно атакує. Українські війська відбивають атаки.
На Куп’янському напрямку противник нарощує щільність мінно-вибухових загороджень вздовж державного кордону у Бєлгородській області, здійснює пошук слабких місць в обороні ЗСУ. Збільшуючи активність на лінії Куп’янськ — Сватове — Кремінна, військові РФ хочуть скористатися оперативною увагою українських підрозділів і відтягнути їх із важливіших ділянок фронту.
На Лиманському напрямку противник продовжує штурмові дії з метою витіснення українських військ в районі Серебрянського лісу під Кремінною Луганської області, але марно.
На Бахмутському напрямку тривають важкі бої. Ворог намагається зупинити просування військ ЗСУ та відновити втрачене положення у районах західніше Кліщіївки, західніше Андріївки, Курдюмівки.
За тиждень, що минув, звільнену територію на Бахмутському напрямку збільшено на 3 кв .км і загалом звільнена площа на Бахмутському напрямку складає 40 кв. км.
На Авдіївському, Мар’їнському напрямках окупанти намагаються наступати з метою встановлення повного контролю над населеним пунктом Мар’їнка та оточення населеного пункту Авдіївка.
Українські оборонці не дають ворогу реалізувати плани, але це дуже непросто. Тривають гарячі бої. Ситуація там напружена і складна.
Попри надважкі бойові умови та супротив ворога, українські війська мають частковий успіх у напрямку Урожайного (біля Старомайорського), закріплюються на досягнутих рубежах. Сили оборони таврійського напрямку продовжують звільнення села Урожайне.
ПІВДЕНЬ
На Мелітопольському та Бердянському напрямках тривають наступальні дії.
Репортажі телеканалу FREEДОМ з прифронтових регіонів за тиждень:
- “У полях все чорне, дуже багато обстрілів”: що відбувається в Куп’янському районі, звідки евакуюють населення (ВІДЕО)
- Бахмутський плацдарм: репортаж з другої лінії оборони ЗСУ (ВІДЕО)
- Кожен постріл вимагає особливої підготовки: як українські снайпери несуть бойове чергування на лінії фронту (ВІДЕО)
- Як працюють українські аеророзвідники в районі бойових дій (ВІДЕО)
- Українські прикордонники контролюють трасу “Слов’янськ — Бахмут” — репортаж з позицій (ВІДЕО)
- Близько тисячі мешканців залишаються під щоденним російським вогнем у Часовому Яру — як рятувальники доставляють їм воду (ВІДЕО)
- Щоденні обстріли Нью-Йорка: як живе село на Донеччині (ВІДЕО)
- Росіяни застосовують отруйний газ і не мають снарядного голоду — про ситуацію у Вугледарі розповіли українські захисники (ВІДЕО)
- Бачать, що мирне населення, і б’ють: як виживає під російськими обстрілами деокупована Макіївка в Луганській області (ВІДЕО)
Бойові втрати противника
Загальні бойові втрати противника з 24.02.2022 до 14.08.2023 орієнтовно становлять:
- особовий склад — близько 254 380 осіб ліквідовано (+4 140 за тиждень);
- танки — 4 306 (+62);
- бойові броньовані машини — 8 354 (+84);
- артилерійські системи — 5 099 (+122);
- реактивні системи залпового вогню (РСЗВ) — 714 (+5);
- засоби ППО — 479 (+12);
- літаки — 315 (+0);
- гелікоптери — 313 (+2);
- БпЛА — 4 213 (+59);
- крилаті ракети — 1 379 (+2);
- кораблі, катери — 18 (+0);
- автомобільна техніка та автоцистерни — 7 562 (+111);
- спеціальна техніка — 766 (+26).
Звернення президента України
Найголовніше зі звернень президента України Володимира Зеленського протягом тижня:
- 7 серпня — ракетні удари по Покровську Донецької області. Ракети “Іскандер” проти звичайних житлових будинків. 9 людей загинули. Мої співчуття рідним і близьким. 82 людини поранено.… Серед поранених — двоє хлопців, один із них — у важкому стані, всього лише 11 років дитині, учень 6-го класу школи. Було кілька ракетних ударів. Другий удар відбувся вже тоді, коли почалася рятувальна операція.
- 9 серпня — російські терористи знову вдарили по Запоріжжю — влучання по звичайній забудові, пошкоджено церкву, житловий будинок… Є загиблі, на жаль… Є поранені. Мої співчуття рідним і близьким, хто втратив своїх близьких людей.
- 13 серпня — російські окупанти жорстоко вдарили по Херсонщині. Є загиблі, є поранені. О 4 ранку обстріляли село Велетенське, поранений хлопець, зараз у реанімації. О 9 ранку – удар окупантів по селу Широка Балка з артилерії. Пʼятеро загиблих. Серед них немовля — дівчинка, їй було 22 дні. Її брат — йому було лише 12 років — помер від отриманих важких поранень. Загинула мати дітей, їй було лише 39 років. Мої співчуття! Приблизно в той самий час було обстріляне село Станіслав. Дві людини поранені, двоє убиті (чоловіки: 71 рік, 57 років). Від початку цієї доби й до 18:00 було 17 повідомлень про обстріли лише з Херсонської області. А ще — Миколаївщина, Запоріжжя, Донбас, Харківщина, прикордоння з Росією в районах північного сходу.
- 7 серпня — є важливий результат щодо обміну. Ще 22 хлопці вдома, в Україні. 20 із них — солдати та сержанти, двоє — офіцери. Воїни ЗСУ. Серед них є поранені. Потрапили в полон на різних напрямках фронту. Але тепер вдома.
- 11 серпня — провів засідання РНБО щодо результатів перевірки військкоматів. Загалом уже 112 кримінальних проваджень щодо посадовців військкоматів. 33 підозри. Обласні воєнкоми, міські, районні. Працівники ВЛК. Інші посадові особи. Зловживання в різних областях: Донецька, Полтавська, Вінницька, Одеська, Київська, Львівська. Хтось брав готівкою, хтось криптовалютою. Незаконне збагачення, легалізація незаконно отриманих коштів, незаконне переправлення військовозобов’язаних через кордон. Наші рішення наступні:
— Звільняємо всіх обласних воєнкомів.
— Кожен воєнком, щодо якого є кримінальне провадження, нестиме відповідальність.
— Звільнені воєнкоми й інші посадовці, які мають погони і щодо яких не виявлено даних про злочини чи порушення, якщо вони хочуть зберегти погони та довести свою гідність, — на фронт. Але наголошую: армія не є й ніколи не буде заміною кримінальному покаранню. Посадовці, які переплутали погони й вигоду, точно — під суд.
— Питання ВЛК. Зараз ця система працює негідно. Так, як там ставляться до воїнів, так, як ставляться до своїх завдань… Просто аморально. За два тижні відбудеться засідання РНБО щодо цього питання. Зараз перевірка, підготовка пропозицій.
- 9 серпня — хороша новина від Німеччини, є додаткові установки “Петріот”. 12 серпня — дві додаткові пускові установки “Петріотів”.
- Цього тижня наші прикордонники отримали мобільні комплекси медичної підтримки від Нідерландів. Нідерланди взагалі — серед лідерів в оборонній співпраці з Україною.
- Є готовність Азербайджану надати новий пакет гуманітарної підтримки, зокрема й обладнання для розмінування.
- 12 серпня — Греція приєдналася до декларації “Великої сімки” щодо гарантій для України. Це вже 14-та країна. Окрім Греції, приєдналися Бельгія, Чехія, Данія, Фінляндія, Ісландія, Ірландія, Латвія, Нідерланди, Норвегія, Португалія, Румунія, Іспанія та Швеція.
Нові періоди виплат ВПО
Згідно з постановою Кабінету міністрів України від 11 липня 2023 року № 709, змінено періоди виплат державної допомоги внутрішньо переміщеним особам (ВПО).
У серпні й у подальшому буде два виплатних періоди допомоги ВПО — до 15 і 28 числа.
Йдеться про щомісячну державну допомогу на проживання у розмірі 3 000 грн особам з інвалідністю й дітям і 2 000 грн для всіх інших внутрішніх переселенців.
Якщо маєте питання щодо таких виплат, звертайтеся до Мінреінтеграції на цілодобову “гарячу лінію” з кризових питань 15-48 або на “гарячу лінію” уповноваженого з питань ВПО за номером: +38 (066) 813-62-39.
Пенсії в зоні бойових дій
Одержувачі пенсії, які проживають на територіях активних бойових дій або тимчасово окупованих Російською Федерацією територіях України, і яким “Укрпошта” не мала можливості їх доставляти — відтепер такі громадяни зможуть віддалено подати заяву до Пенсійного фонду України для того, аби виплата пенсій їм здійснювалась на банківську карту. Для цього потрібно мати кваліфікований електронний підпис “Дія.Підпис”.
Також, якщо через відсутність можливостей доставляти пенсію громадянам було припинено виплату пенсії, поновити її можна буде також віддалено. Для цього потрібно:
- подати заяву через вебпортал Пенсійного фонду України із використанням “Дія.Підпис”;
- або провести відеоконференцзв’язок з органами Пенсійного фонду України.
Ідентифікація ВПО в “Ощадбанку”
Уряд продовжив строк для ідентифікації отримувачів пенсій та соцвиплат в “Ощадбанку” — до 31 грудня 2023 року. Це стосується внутрішньо переміщених осіб, яких було взято на облік до 24 лютого 2022 року. Такі громадяни з моменту початку COVID-карантину не проходили обов’язкову періодичну фізичну ідентифікацію.
Отже, до кінця поточного року навіть за відсутності ідентифікації держава не припинятиме виплати, а “Ощадбанк” не блокуватиме рахунки.
Також уряд розширив можливості для фізичної ідентифікації, необхідної для продовження отримання соціальних виплат. Зокрема, можна буде проводити ідентифікацію особи:
- авторизувавшись в особистому електронному кабінеті на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України за допомогою віддаленого кваліфікованого електронного підпису “Дія. Підпис” (Дія ID);
- за допомогою відеоконференцзв’язку із співробітником ПФУ, під час сеансу предʼявлятимуться документи, що посвідчують особу;
- для тих громадян, які перебувають за кордоном, — в консульській установі.
Розʼяснення щодо уповноваженого зі зниклих безвісти
У ЗМІ зʼявилися повідомлення про нібито ліквідацію посади уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин. В Мінреінтеграції заявили, що ця інформація не відповідає дійсності. Інститут уповноваженого закріплений в законі України “Про правовий статус осіб, зниклих безвісти за особливих обставин”.
10 серпня відбулася міжвідомча нарада, під час якої розглядалось питання про перехід функціонала щодо зниклих безвісти від Мінреінтеграції до МВС, Міноборони та Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими. Бо вказані відомства інституційно краще пристосовані для виконання функцій щодо зниклих безвісти:
- МВС відповідає за ведення реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин. Також МВС має розшукові можливості;
- Міноборони має можливості з пошуку тіл загиблих у районах бойових дій;
- Координаційний штаб має досвід з повернення як полонених, так і тіл загиблих оборонців.
“На нараді жодним чином не йшлося про ліквідацію посади уповноваженого або про звільнення Олега Котенка. Навпаки, учасники наради погодилися з думкою віцепремʼєрки Ірини Верещук, що у випадку переходу функціоналу від Мінреінтеграції до інших відомств дуже важливо зберегти діючий колектив, напрацювання та якість роботи”, — акцентували в Мінреінтеграції.
Новини “єВідновлення”
У межах програми “єВідновлення” вже погоджено виплату допомоги 4 806 заявникам на загальну суму 389 млн грн. Ці кошти можуть бути використані заявниками на ремонт власної оселі.
Загалом від старту реалізації програми “єВідновлення” українці вже подали 31 176 заяв для отримання грошової допомоги на дрібний ремонт пошкодженого житла. Найбільше — мешканці Харківської, Київської, Херсонської, Миколаївської та Донецької областей.
Крім того, при органах місцевого самоврядування створено 520 комісій. Вони розглядають заяви, обстежують пошкоджене житло й ухвалюють рішення щодо призначення допомоги.
Подати заяву для отримання грошової допомоги на відновлення пошкодженого житла можна за посиланням.
Докладніше про програму “єВідновлення” див. у випуску #25 дайджесту, відповіді на найчастіші питання — у випуску #26, розширено перелік установ для подання заяв — випуск #28, компенсацію можуть отримувати й українці, які відремонтували пошкоджене житло самостійно — випуск #33.
Програма “Прихисток”
Мешканці, які евакуюються з небезпечних населених пунктів, можуть знайти житло у безпечних районах країни за допомогою програми “Прихисток“, повідомляє Мінреінтеграції.
“Прихисток” створений за принципом дошки оголошень. Власники житла, які готові прихистити у себе вдома переселенців, залишають оголошення про вільне житло та контакти. А люди, які потребують житла, можуть одразу його знайти та забронювати на декілька днів або довший період. Житло у межах програми надається безкоштовно.
Знайти житло можна, зареєструвавшись на сайті “Прихисток“. Після реєстрації за допомогою системи фільтрів можна підібрати оптимальне помешкання та зв’язатися з його власником.
За умовами програми ті, хто надав прихисток, отримають компенсацію від держави на сплату комунальних послуг.
Обов’язкова евакуація
Ще у 10 населених пунктах Донеччини оголошено примусову евакуацію дітей. Йдеться про Ямпiль, Зарiчне, Торське, Opixyвaтку, Никонорiвку, Малинiвку, Тихонiвку, Васютинське та Рай-Олександрiвку. Через складну безпекову ситуацію та ворожі обстріли звідти буде примусово евакуйовано 130 дітей.
З 10 серпня розпочалася обов’язкова евакуація з населених пунктів Куп’янського району Харківської області. Обов’язкова евакуація оголошена з територій населених пунктів, наближених до зони бойових дій, зокрема: Дворічанської селищної, Петропавлівської сільської, частково з територій Кіндрашівської сільської, Курилівської сільської та Куп’янської міської територіальних громад.
Також триває евакуація цивільного населення із Сумської області. Наразі там з 5-кілометрової небезпечної зони вже евакуйовано 1 718 людей, зокрема 228 дітей. У 21 населеному пункті людей не залишилося.
З питань евакуації можна звертатися на цілодобову “гарячу лінію” Мінреінтеграції 15-48. Для повідомлень через месенджери WhatsApp/Telegram/Viber діє номер +38 (096) 078-84-33.
Всім евакуйованим буде надана необхідна допомога, а також безоплатне тимчасове житло на більш безпечних територіях.
Евакуація з окупованих територій
Українці, які евакуйовуються з тимчасово окупованих територій, можуть повернутися на підконтрольну територію України через пункт пропуску “Колотилівка” (РФ) — “Покровка” (Україна), що на кордоні Бєлгородської та Сумської областей.
Пункт працює з 5 серпня. Від Покровки курсують безкоштовні автобуси до Краснопілля.
На українському кордоні діє волонтерський гуманітарний центр, де всі українці можуть отримати безкоштовну психологічну, юридичну та гуманітарну допомогу, а також переночувати та дістатися до Сум або інших міст України.
Зокрема, охочі евакуюватися із Сумської області можуть також скористатися евакуаційним поїздом “Суми — Київ”. Він щодня курсує з Сум: відправляється о 6:47 і прибуває до Києва об 11:41.
На залізничному вокзалі “Укрпошта” виплачує кожному громадянину після прибуття 3 000 грн для дітей та осіб з інвалідністю та 2 000 грн для всіх інших осіб.
Усіх охочих Київська ОВА буде розміщувати в модульному містечку Вишгородського району.
Держава всіляко сприяє тому, аби наші громадяни могли безперешкодно потрапити на територію, контрольовану урядом. До прикладу, якщо є проблеми з наявністю документів.
“Якщо для дитини є лише свідоцтво про народження, наша прикордонна служба пропустить. Якщо немає паспорта, а є будь-яке інше посвідчення чи документ, це теж можливо. Окупанти можуть відібрати чи знищити паспорт. Часто через його відсутність люди не можуть наважитися на виїзд із небезпечних територій. Я закликаю використати цю можливість і перейти на контрольовану територію через діючий гуманітарний коридор”, — акцентувала віцепрем’єр-міністерка Ірина Верещук.
З питань евакуації звертайтеся за телефоном “гарячої лінії” Сумської ОВА: +38 (0542) 77-99-55 або на цілодобову “гарячу лінію” Мінреінтеграції 15-48. Для повідомлень через месенджери WhatsApp/Telegram/Viber діє номер +38 (096) 078-84-33.
Виплати постраждалим від підтоплення
Уряд продовжив термін прийому заяв на грошову допомогу постраждалим від підтоплення на Херсонщині та Миколаївщині — до 31 жовтня 2023 року включно, повідомляє Мінреінтеграції.
Йдеться про виплати матеріальної допомоги у розмірі 5 000 грн особам, які постраждали від підтоплення внаслідок підриву ворогом Каховської ГЕС.
Станом на 7 серпня таку фінансову підтримку вже отримали постраждалі жителі Херсонської та Миколаївської областей на загальну суму майже 52 млн грн. Зокрема, грошову допомогу виплачено 9 427 жителям Херсонщини та 944 — Миколаївщини.
Згідно із заявами постраждалих виплати здійснюються на їхні банківські рахунки або готівкою через “Укрпошту”.
Нагадаємо, таку фінансову допомогу від держави можуть отримати:
- особи, які на момент підриву ГЕС проживали (були зареєстровані/задекларовані) в населених пунктах Миколаївської та Херсонської областей, що зазнали підтоплення;
- особи, які з 6 червня виїхали із підтоплених районів тимчасово окупованої території лівобережжя на підконтрольну Україні територію.
Попередні випуски дайджесту
В попередніх випусках дайджесту “Україна своїх підтримує” зокрема йшлося про:
Випуск # 1 від 15.11.2022:
- оплата комунальних послуг на період дії воєнного стану;
- державний інтернет-магазин “ДроваЄ“, де можна придбати дрова онлайн;
- евакуація з небезпечних регіонів;
- як отримати статус ВПО та грошову допомогу, переваги від реєстрації як ВПО.
Випуск # 2 від 22.11.2022:
- грошова допомога мешканцям деокупованих територій;
- як повідомити про вибухонебезпечні предмети, дії ворога та зрадників через чатбот “єВорог”.
Випуск # 3 від 29.11.2022:
- Росію визнали державою-терористом — які наслідки;
- що таке “Пункти незламності”, як їх знайти та чим там можуть допомогти;
- як отримати безкоштовні дрова;
- “довідку про прописку” (витяг про місце проживання) можна зробити в застосунку “Дія”;
- 10 онлайн-помічників для переселенців.
Випуск # 4 від 06.12.2022:
- як з грудня змінився розмір соціальних виплат та пенсій;
- як отримати грошову допомогу від міжнародних організацій;
- алгоритм дій, якщо рідні потрапили до ворожого полону.
Випуск # 5 від 13.12.2022:
- як перевірити розмір житлової субсидії онлайн;
- як зареєструвати новонароджених із небезпечних територій;
- якщо людина зникла безвісти під час війни — алгоритм дій;
- офіційні Telegram-канали обласних військових адміністрацій.
Випуск # 6 від 20.12.2022:
- куди звертатися для здійснення евакуації;
- як евакуювати маломобільну особу;
- про нові послуги у “Дії” для ВПО.
Випуск # 7 від 27.12.2022:
- скільки мільярдів доларів запланували для України союзники на 2023 рік;
- про платформи з пошуку безоплатного житла при евакуації;
- хороші новини щодо перевірок переселенців та надання грошової допомоги ВПО.
Випуск # 8 від 03.01.2023:
- союзники допомагатимуть Україні до перемоги й після;
- автоматичне нарахування соціальної допомоги від держави.
Випуск # 9 від 10.01.2023:
- кеш-допомога жителям деокупованих територій;
- грошова держдопомога евакуйованим; якщо затримують виплати — куди звертатись;
- виплати тим, хто евакуюється потягами;
- новий евакуаційний потяг з Донеччини;
- отримання пенсій, субсидій, соцвиплат після евакуації;
- як переселенцям оформити житлову субсидію;
- де зняти готівку під час блекауту;
- як отримати LED-лампи;
- збільшення розміру компенсації за програмою “Муніципальна няня”;
- нові номери телефонів з питань полонених.
Випуск # 10 від 24.01.2023:
- розклад евакуаційних потягів;
- немає зв’язку, а потрібен лікар — що робити;
- заміна ламп на LED — старт програми;
- як відновити пенсійне посвідчення;
- безкоштовна психологічна допомога ВПО.
Випуск # 11 від 31.01.2023:
- Україна отримає понад 330 танків;
- “Укрпошта” надає посилки без документів;
- безкоштовні сервіси психологічної допомоги під час війни;
- як переселенцям отримати виплати у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності;
- як депортованим українцям оформити посвідчення на повернення до України;
- як оформити опікунство над дитиною під час війни (“тимчасове влаштування”);
- якщо людина не виходить на зв’язок — що робити;
- сервіси з пошуку зниклих безвісти;
- як передати право керування авто через “Дію”.
Випуск # 12 від 07.02.2023:
- як долучитися до штурмових бригад зі звільнення окупованих територій;
- не тільки переселенці: хто має право на виплати ВПО;
- онлайн-послуги для ВПО;
- сервіси щодо відключення світла;
- онлайн-застосунки для дітей в умовах війни.
Випуск # 13 від 14.02.2023:
- майно знищено чи пошкоджене — що робити з кредитом;
- як відновити пенсію після деокупації;
- дітям не місце в районах бойових дій — як евакуюватися;
- консультації щодо довідки ВПО — контакти “гарячих ліній”;
- все про мінну безпеку — на одному сайті;
- інформаційна безпека — рекомендації для близьких полонених;
- грошова допомога на лікування для херсонців.
Випуск # 14 від 21.02.2023:
- пенсії проіндексують на 20%;
- які соцвиплати продовжуються автоматично, а які треба переоформлювати;
- оновлено Перелік територій, який впливає на виплати переселенцям;
- наразі субсидії на житлово-комунальні послуги — тільки грошима;
- як правильно зафіксувати руйнування житла для заяви на компенсацію збитків;
- корисний застосунок про стан безпеки ваших близьких;
- як відновити паспорт під час воєнного стану.
Випуск # 15 від 28.02.2023:
- безкоштовна евакуація з небезпечних і прифронтових регіонів;
- пенсії родинам зниклих безвісти;
- сервіси з вивчення української мови.
Випуск # 16 від 07.03.2023:
- Україна — у 20-ці найвпливовіших країн світу;
- грошова допомога від Норвезької ради;
- безкоштовне розміщення переселенців — контакти за регіонами;
- якщо затримують виплати ВПО — причини та що робити;
- обов’язкова евакуація із Куп’янського району;
- безкоштовне протезування;
- новинки “Дії”: витяг про місце проживання дитини та заява на шлюб.
Випуск # 17 від 21.03.2023:
- Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт Путіна;
- грошова допомога від Агентства ООН у справах біженців (УВКБ ООН);
- примусова евакуація дітей із зон активних бойових дій;
- графіки безоплатних евакуаційних потягів;
- програма “Доступні ліки” під час війни;
- де наразі зробити щеплення від COVID;
- зникло покриття вашого мобільного оператора — як підключитися до іншого.
Випуск # 18 від 28.03.2023
- мільйон боєприпасів від ЄС;
- перші винищувачі від країн НАТО;
- ціна на електроенергію залишиться незмінною;
- новий потяг “Львів — Краматорськ”;
- евакуація з дітьми: про що варто пам’ятати батькам;
- єдиний онлайн-майданчик для допомоги українцям;
- безкоштовна психологічна допомога;
- як захистити платіжну картку від шахраїв.
Випуск # 19 від 04.04.2023:
- рекордний кредит Україні від МВФ;
- підсумки індексації пенсій;
- ліки за електронним рецептом;
- мінна безпека для дітей;
- оформлення житлової субсидії онлайн;
- ваучери на навчання для переселенців та звільнених з полону;
- що робити з документами при зміні назв населеного пункту, вулиці;
- як зберегти заряд акумулятора на телефоні.
Випуск # 20 від 11.04.2023:
- Фінляндія стала 31-м членом НАТО;
- як оформити пенсію за допомогою “Дія.Підпису”;
- грошова допомога при евакуації потягом;
- на Донеччині оголошено примусову евакуацію дітей;
- якщо затримують виплати ВПО;
- як поводитися під час проходження блокпостів;
- грантова допомога бізнесу в прифронтових областях;
- платформа для безкоштовної допомоги переселенцям;
- інтерактивна мапа для українців, які шукають прихисток за кордоном;
- безоплатна правова допомога звільненим з полону та сім’ям тих, хто ще в неволі;
- жителі Луганщини можуть повідомляти про воєнні злочини Росії через чатбот.
Випуск # 21 від 18.04.2023:
- виплати для родичів зниклих безвісти військовослужбовців;
- оформлення пенсій для громадян на прифронтових територіях — нове у законодавстві;
- власники знищеного або пошкодженого майна звільняються від податку на нерухомість;
- спрощення реєстрації місця проживання дітей-переселенців;
- евакуаційний потяг із Донеччини відтепер прибуватиме на Житомирщину;
- мешканців Донеччини закликають утриматись від передчасного повернення додому;
- центри допомоги врятованим — контакти.
Випуск # 22 від 25.04.2023:
- заборонена на стягнення боргу за житлово-комунальні послуги;
- розширені виплати грошової допомоги евакуйованим із небезпечних регіонів;
- українське ТБ та радіо для мешканців прифронтових територій Донеччини;
- батьки можуть оформити закордонний паспорт для дитини;
- як онлайн перевірити стан готовності документів;
- які документи дозволено, а які заборонено відправляти за кордон поштою.
Випуск # 23 від 02.05.2023:
- підготовка до контрнаступу ЗСУ;
- як оформити довідку ВПО та допомогу на проживання:
- уперше з початку повномасштабної війни відновлено регулярні поїзди з Покровська;
- працівникам держорганів на небезпечних територіях підвищено оклади;
- якщо зруйновано будинок — як поводити себе під завалами;
- психологічна допомога від ЮНІСЕФ;
- як отримати електронний рецепт на ліки дистанційно;
- шість населених пунктів, де відбуватиметься комплексне відновлення за новим принципом.
Випуск # 24 від 09.05.2023:
- оновлено Перелік територій, який впливає на виплати переселенцям;
- категорії переселенців, які мають право на тимчасове житло;
- евакуація з Херсонщини безкоштовними автобусами;
- чат-бот для допомоги переселенцям;
- про Єдиний реєстр зниклих безвісти.
Випуск # 25 від 16.05.2023:
- програма державної допомоги на відновлення пошкодженого житла;
- нові сигналів тривоги, що повідомлятимуть про різні види небезпеки;
- кому з переселенців автоматично продовжать надання субсидій на неопалювальний період;
- грошова допомога для мешканців Харкова;
- з небезпечних населених пунктів Харківщини евакуйовано всіх дітей;
- українське радіо і ТБ у прифронтових районах Харківщини та Запоріжжя;
- “гарячі лінії” психологічної допомоги у межах програми першої леді;
- корисні контакти для жителів Херсонщини.
Випуск # 26 від 23.05.2023:
- держпрограма з відновлення житла — відповіді на питання;
- реєстрація нерухомості у “Дії”;
- працевлаштування переселенців;
- як діяти у разі атаки дронів-камікадзе;
- послуги у сервісних центрах МВС за закордонним паспортом.
Випуск # 27 від 30.05.2023:
- підсумки “Рамштайну-12”;
- російські добровольці звільняють віл путінського режиму Бєлгородську область;
- про заборгованість виплат переселенцям;
- оновлено Перелік територій, який впливає на виплати переселенцям;
- коли припиняють пільги на оплату комунальних послуг;
- запрацював закон про звільнення від податку на знищену та пошкоджену нерухомість;
- 17 млн євро на житлове кредитування для ВПО;
- інформаційна безпека під час ракетних обстрілів: про що варто пам’ятати;
- українське радіо і ТБ у прифронтових районах Херсонщини;
- інформація про звільнені території.
Випуск # 28 від 27.06.2023:
- грошова допомога постраждалим від підриву Каховської ГЕС;
- новини програми допомоги на ремонт пошкодженого майна “єВідновлення”;
- спрощення умов погашення споживчих кредитів;
- корисні онлайн-сервіси для отримання соціальних послуг та пенсії;
- відстрочка чи звільнення громадян від призову на строкову військову службу;
- спрощено отримання ваучерів на освіту для переселенців;
- як діяти, якщо близька людина потрапила в полон.
Випуск # 29 від 04.07.2023:
- в Україні завершився карантин COVID-19;
- отримання пенсій громадянами із окупованих територій;
- евакуація до безпечних регіонів;
- допомога родинам зниклих безвісті;
- як захистити себе у випадку підвищеного рівня радіації;
- як впоратися з тривогою.
Випуск # 30 від 11.07.2023:
- іпотека під 7% — розширення держпрограми “єОселя”;
- новини про грошову допомогу українцям з підтоплених районів;
- нове у графіку евакуаційного поїзда з Донеччини;
- як виїхати з окупованих територій без паспорта громадянина України;
- закінчення COVID-карантину — що наразі з вакцинацією;
- ризик теракту на ЗАЕС — сценарії розвитку подій;
- ядерна небезпека — як подбати про домашніх тварин.
Випуск # 31 від 18.07.2023:
- щодо ідентифікації переселенців в “Ощадбанку”;
- змінено порядок виплат ВПО — хто не зможе отримувати “переселенські”;
- розпочалася евакуація з прифронтової зони Сумщини;
- гарячі лінії щодо питань зниклих безвісти;
- техніки психологічної самодопомоги.
Випуск # 32 від 25.07.2023:
- хто з ВПО зможуть отримувати допомогу протягом 12 місяців;
- евакуація дітей з Харківщини;
- як отримати готовий паспорт, якщо підрозділ ДМС припинив роботу;
- якщо не вклеїли фото в паспорт;
- виплати постраждалим від підтоплення;
- правова допомога на Херсонщині.
Випуск # 33 від 01.08.2023:
- новини програми “єВідновлення” — компенсація українцям, які відремонтували пошкоджене житло;
- уряд вдосконалив механізм швидкого надання житлових субсидій;
- процедура встановлення особи при оформленні паспорта громадянина України;
- як повідомити про дії ворога, зрадників та вибухонебезпечні предмети через чатбот “єВорог”;
- як скористатися безоплатною правовою допомогою від держави;
- безоплатна правова допомога від проєкту “Юридичний порадник для ВПО”;
- відновлення медзакладів, пошкоджених під час війни.
Тримаємося разом! Віримо у ЗСУ та перемогу України!