Українські прикордонники контролюють трасу “Слов’янськ — Бахмут” — репортаж з позицій (ВІДЕО)

Українські прикордонники під Бахмутом. Скріншот: uatv.ua

Дорога до міста Бахмут Донецької області — небезпечна: прострілюється противником. За минулі місяці українські бійці на цій ділянці фронту значно зміцнились. Траншеї стали глибшими та міцнішими. Щоб земля не обсипалася від вибухів та після дощів, стіни зміцнюють використаними коробами від боєприпасів, повідомляє FREEДОМ.

Дорогу контролюють українські прикордонники. Військовослужбовець Державної прикордонної служби України (ДПСУ) показує журналістам довготривалу вогневу точку (ДВТ) із кулеметом ДШК (Дегтярьова — Шпагіна великокаліберний).

“Це — облаштований повністю ДВТ. Тут у нас ДШК. 12,7 калібр. Проти легкоброньованої техніки. Стоїть у напрямку дороги на Бахмут. Ми прострілюємо, охороняємо дорогу. Дальність стрільби до 2 км. Працює добре. Хоч старенька, але стріляє”, — коментує військовослужбовець ДПСУ Василь.

Є на позиції прикордонників й ручні протитанкові гранатомети РПГ-7. Це постачання західних партнерів. РПГ із Польщі.

“Зараз не використовуємо, тому що це для ближнього бою. Ця зброя працює до 700 м. Ефективно — на 400-500 м. Ми стоїмо біля траси, яка веде до Бахмута. І коли, не дай Боже, буде прорив по цій трасі, тоді використовуватимемо”, — пояснює військовослужбовець ДПСУ Едуард.

Тримати позиції поблизу траси “Слов’янськ — Бахмут” необхідно. Як пояснюють прикордонники, це артерія, яка забезпечує Сили оборони України боєприпасами, продуктами та медикаментами. Нею ж проводять евакуацію поранених. А мінометний розрахунок прикордонників біля Бахмута допомагає українській піхоті проводити контрнаступ.

У більшості українських захисників, які несуть тут службу, до повномасштабного вторгнення було цілком мирне життя. Едуард до 24 лютого минулого року був депутатом Оскольської територіальної громади у Харківській області.

“Коли була окупація, я вимушено вивіз свою родину до Івано-Франківська. Потім пішов у військкомат. Став на облік. Потім мобілізувався. І пішов захищати свою рідну землю. Попри те, що місто Ізюм уже звільнили, я все одно продовжую захищати свою країну, тому що нам необхідно вийти на кордони України, кордони Луганської та Донецької областей”, — каже військовослужбовець ДПСУ Едуард.

Бійці розповідають, що вільного часу на позиціях вони практично не мають: бойові завдання змінюються чергуваннями. Ті, хто не на чергуванні, зміцнюють позиції.

“Працюємо для себе, зміцнюємо бліндажі, свої позиції. Це нас захищає від “прильотів”, — говорить військовослужбовець ДПСУ Віктор.

За противником спостерігають на командному пункті. Аеророзвідка працює цілодобово.

“Дорога “Слов’янськ — Бахмут”. Основне завдання цієї дороги — тримати та просуватися. Щохвилини, щогодини йдуть бої. Увечері, коли сонце сідає і працює дрон із тепловізором, поля світяться від кількості металу, який за день нагрівся. Далі — позиції ворога, який окопав. Постійно обстрілює наших хлопців, які стоять на передньому краї. Ведемо дорозвідку позицій противника. Ведемо постійне спостереження за діями ворога, коригування вогню нашої артилерійської підтримки”, — розповідає військовослужбовець ДПСУ Юрій.

Вся місцевість у цьому районі — суцільні мінні поля. За словами військових, просуватися складно: надто відкрита територія.

“Ворог зробив дуже багато мінних полів. Вибиваємо їх по метру. По метру, але просуваємося. Хлопці йдуть. Це постійно видно. Немає такого, що ми просто сіли, сидимо і чекаємо на когось. Щодня — метрів 10-15 наші хлопці просуваються. За той період часу, який ми тут, просунулися досить непогано. Тут відкрита місцевість, сховатись і потай пройти дуже важко. Шматки лісу, посадки — всі практично зайняті. Там ворог окопується так, що дуже важко їх звідти вибити”, — продовжує військовослужбовець ДПСУ Юрій.

За харчування українських бійців на позиціях відповідає Богдан. Він — професійний кухар зі стажем понад 30 років, має власне кафе на Закарпатті. Наразі чоловік служить за контрактом.

“Сьогодні у нас суп гречаний, каша вівсяна з гуляшем. Найчастіше [бійці замовляють] картопляне пюре. Ми робили тут і відбивні, і голубці робили, і ліниві голубці, і лоці, і оладки пекли”, — розповідає військовослужбовець ДПСУ Богдан.

Його побратими жартома називають їдальню “Кафе під Акаціями”. І перелічують свої улюблені страви, виготовлені Богданом.

“Лоці по-закарпатськи. Це м’ясо, запечене з цибулею. Він дуже багато чого готує. Постійно балує. Люди бачать це і розуміють”, — каже військовослужбовець ДПСУ Юрій.

Тим часом на околицях Бахмута точаться запеклі бої. За даними Генерального штабу Збройних сил України, російські війська намагаються повернути втрачені позиції. Сили оборони, попри постійні артилерійські удари противника та мінні загородження, продовжують просуватися вперед.

Раніше повідомлялося, що протягом суботи, 5 серпня, на Бахмутському напрямку Сили оборони стримували супротивника в районі Курдюмівки. Ворог завдав авіаційних ударів у районах 6 населених пунктів Донецької області на цьому напрямку, обстріляв з артилерії понад 15.

Прямий ефір