Бахмутський плацдарм: репортаж з другої лінії оборони ЗСУ (ВІДЕО)

Український військовослужбовець 115-ї ОМБр ЗСУ з позивним "Ластик". Скріншот: uatv.ua

Війська РФ продовжують атакувати на чотирьох напрямках у Донецькій області. На Мар’їнському та Донецькому успіхів у окупантів немає, але там тривають запеклі бої. На Бахмутському плацдармі російська армія намагається повернути раніше зайняті позиції в населеному пункті Кліщіївка, який рік перебував під окупацією. Українські штурмовики сантиметр за сантиметром повертають свою територію. Тим часом піхотинці тримають лінії оборони. Воєнна кореспондентка телеканалу FREEДOM Альона Грамова побувала на передових позиціях 115-тої окремої механізованої бригади Збройних сил України.

Кореспондентка перебуває на другій лінії оборони на Бахмутському напрямку. Зі слів військовослужбовців, близько шести кілометрів до сірої зони, до нуля, а далі вже позиції російської армії. 

“Сьогодні досить хмарно, немає сонця, тому ми не чуємо російських дронів, проте тиші в цьому напрямку не буває ніколи”, — каже Грамова.

Ця друга лінія оборони облаштована на рубежах двох напрямків, які найбільше атакуються російською армією, — Бахмутського та Донецького. Шум бойових дій тут практично ніколи не затихає. 

Український військовослужбовець 115-ї ОМБр ЗСУ з позивним “Ластик” на передовій від початку повномасштабного вторгнення. До цього працював у Польщі. У квітні 2022 року повернувся додому і пішов до військкомату. На рахунку бійця штурми Балаклії та Лиману, оборона Соледара та Бахмута. 

За бойові заслуги нагороджений медаллю, але про нагороду говорить скромно: 

“Ця нагорода важлива для всіх, для всіх хлопців, які були зі мною. Я вважаю, що вони справжні герої — ті, які віддали життя, а не ті, хто залишився в живих”, — сказав боєць.

Тут, на позиціях, за словами військовослужбовця, рідко буває спокійно: російські війська використовують далекобійну зброю і ведуть мінометний вогонь. Тут працює й авіація противника. 

“Постійно дрони піднімаються, а так найчастіше, це мінометні обстріли, літаки і ракети бувають. Ну, як я і казав, найбільше — щось потужне: або артилерія, або міни, або літаки”, — розповідає “Ластик”.

У польових умовах головне створити максимальний комфорт особовому складу, розповідає військовослужбовець 115-ї ОМБр ЗСУ Іван. Чоловік у мирний час вів господарство та постійно щось будував. Тож тут облаштував для хлопців укриття від дощу. 

“Перед дощем потрібно було щось зробити нашвидкуруч, от ми й зробили. (Скільки часу витратили?). Півгодини десь, може більше, плюс-мінус”, — зазначив захисник.

Військові також кажуть, що на позиціях не самі, до них регулярно приходять гості. 

“Мишка бігає ось тут ось, це наша домашня миша. (Одна й та сама приходить?). Одна й та сама. Ось вона вирила там гніздо. (Щось залишаєте? Може, їжу?). Так, шоколадку, яку не з’їм, вона доїдає”, — ділиться Іван.

Проливний дощ або палюче сонце. Піхотинці, попри погодні умови, обороняють українські позиції. Кажуть, уже до всього звикли, але треба постійно бути напоготові: тут обстріли противника регулярні. 

“Якщо вам чесно сказати, немає такої людини, яка б не боялася. Ну якщо все скрізь обладнано, є в нас окопи, ми зараз використовуємо все, щоб не було трагічних випадків і нас не вражало осколками”, — наголошує військовослужбовець 115-ї ОМБр ЗСУ Михайло.

Піхотинці кажуть, треба бути завжди готовими до будь-яких штурмових дій і прямих сутичок із противником навіть тут — на другій лінії оборони. 

За даними Генерального штабу України, на південному фланзі Бахмутського плацдарму українські війська продовжують штурмувати позиції російських окупантів.

Читайте також: Налаштовані йти до перемоги: як піхотинці захищають український Нью-Йорк (ВІДЕО)

Як повідомлялося, протягом минулої доби російські окупанти завдали п’ять ракетних та 31 авіаційний удар, здійснили 49 обстрілів з реактивних систем залпового вогню по позиціях українських військ та населених пунктах. Внаслідок терористичних атак РФ є загиблі та поранені серед мирного населення. На фронті за добу відбулось понад 30 бойових зіткнень.

Прямий ефір