Як працюють українські аеророзвідники в районі бойових дій (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Гексакоптер українського виробництва — це величезний дрон вагою близько тридцяти кілограмів, він може долати відстань до десяти кілометрів та нести на собі до двадцяти кілограмів вибухівки. За допомогою таких дронів Збройні сили України завдають непоправної шкоди російській армії, яка намагається окупувати країну, інформує FREEДОМ.

Щоб запустити гексакоптер у повітря, необхідно підготувати кілька антен зв’язку.

“Ця антена відповідає за те, щоб коптер управлявся з пульта. Я бачу, що таких антен необхідно три. Одна йде на відео, одна йде на управління, одна йде на тригонометрію, щоб у програмі працювати”, — розповідає Микола, військовослужбовець 57-ї ОМПБр Збройних сил України.

Керують такою пташкою відразу два пілоти.

“Одна людина має повністю зосередитись на управлінні самим коптером. А оператор, другий пілот, керує камерою та скидає боєприпаси”, — каже Денис, військовослужбовець 57-ї ОМПБр Збройних сил України.

Денис — оператор дрону. Нещодавно він пройшов курси навчання для керування гексакоптером. Найсвіжіші вражені ним цілі — піхота та транспорт противника. Розповідає, що працювати з таким апаратом не так просто.

“По-перше, за сильного вітру потрібно тримати його рівно, щоб точно зробити скидання, тому що на нулі супутники не працюють. І пілот лише вручну його тримає. Орієнтація вночі — ще одна складність. Цей коптер працює виключно вночі, й тепловізійною камерою буває трохи складно орієнтуватися на місцевості”, — каже військовий.

На борту безпілотник несе чотири міни калібром 82 міліметри.

“Зараз йде війна технологій, і за ними майбутнє. Тобто у нас є дрони, які завдають ударів. Пілоти у нас у відносній безпеці. Використовуємо як бомбери, так і камікадзе, а також розвідувальні дрони. Рота самодостатня, тобто є ударні взводи та взводи розвідки. Також є відділення збору та обробки інформації. Там аналізуються дані — що виявили та чим вражати”, — розповідає Олександр, військовослужбовець 57-ї ОМПБр Збройних сил України.

Олександр — командир роти ударних безпілотних авіакомплексів. Його підрозділ був створений на початку року для того, щоб полегшити просування піхоти. Дрони допомагають оцінювати ситуацію з висоти та завдавати ювелірно точних ударів по російським окупантам.

“Я часто говорю, що великий бомбер — це як повітряний міномет. А камікадзе — це вже як снайпінг. Тобто для всього своє застосування. Нині не ті часи, коли всі з криком: “ура, в атаку!” Піхота вже повинна зачищати, коли відпрацювало все, що може відпрацювати. Або йти людині кудись на передок, або надіслати цей “Мавік”. Так, він коштує грошей, але людське життя безцінне”, — каже військовий.

Прямий ефір