“Пам’ять Майдану”: на UATV стартує цикл сюжетів до 5-х роковин загибелі Героїв Небесної Сотні (ВІДЕО)

Скрін із відео

20 лютого в Україні вшановують подвиг учасників Революції Гідності та увічнюють пам’ять Героїв Небесної Сотні. Телеканал UATV до трагічної річниці запускає цикл сюжетів – “Пам’ять Майдану”.

“Наші герої цілеспрямовано йшли на Майдан. Вони знали, що роблять і навіщо, – розповідає автор циклу, кореспондент UATV Ольга Волинець. – Ми покажемо історії про тих, хто продовжує справи загиблих Героїв Небесної Сотні – їхніх рідних, друзів, послідовників… Це продовження ідей Майдану, однак на іншому фронті”.

За словами автора циклу сюжетів, важливо якомога більше розповідати про те, що пам’ять про загиблих людей живе у реальних справах.

“Для рідних так легше переносити біль, бо так вони втілюють мрії своїх героїв. Для всіх решти – це приклад, мотивація робити щось для України, не залишатись осторонь, починати з маленького – зі своєї сім’ї, будинка, села чи містечка. Так, як це робили Герої Небесної Сотні. Так, як це продовжують робити їх рідні, друзі, кохані”, – каже Ольга Волинець.

Прем’єрний сюжет циклу “Пам’ять Майдану” вийде на телеканалі UATV 18 лютого. У ньому розкажемо про те, як рідні загиблого Олександра Капіноса заснували конкурс та відзнаку його імені. Її вручають молодим людям, які працюють над збереженням культурної спадщини українського народу. У 2018 році перший конкурс виграв 23-річний Едуард Крутько з Полтавщини. Він у своєму селі Козубівка, в будинку дідуся і бабусі, облаштував етнографічний музей.

Про наймолодшого Героя Небесної Сотні – Назара Войтовича – у сюжеті розповідає його тато Юрій. 17-річний Назар був єдиною дитиною в сім’ї. “Великий будинок, який батьки розбудовували і облаштовували разом із сином, тепер порожній”, – розповіла автор циклу. Батько Назара створив із однодумцями в пам’ять про сина мистецьку резиденцію.

“Справа науковця і викладача Українського католицького університету Богдана Сольчаника продовжується завдяки тревел-гранту для молодих науковців, які тепер мають змогу розповісти про Україну в Кембриджі та Оксфорді. Син Сергія Бондарчука очолює громадське об’єднання “Родини Героїв Небесної Сотні”, а дружина – активно їздить в зону бойових дій з волонтерською допомогою. У пам’ять про дзюдоїста-дефлімпійця Дмитра Максимова в коледжі, де він навчався, проводять турніри”, – говорить Ольга Волинець.

Цикл із 5 сюжетів “Пам’ять Майдану” виходитиме з 18 по 22 лютого у випусках російських та англійських новин.

Прямий ефір