Японія, США та Південна Корея проведуть тристоронній саміт — значення для України (ВІДЕО)

Прапори США, Японії, Південної Кореї. Фото: ukrinform.ua

Японія схвалила продаж винищувачів шостого покоління іншим країнам. Це спільний проєкт Японії, Великої Британії та Італії. В уряді Фуміо Кішіди заявили: зміни необхідні з урахуванням ситуації у сфері безпеки. За інформацією Associated Press, літаки надійдуть на озброєння не раніше 2035 року. Тим часом Токіо готується до тристоронніх переговорів із лідерами США та Південної Кореї. У центрі обговорення будуть питання безпеки в регіоні, повідомляє FREEДОМ.

Політика стримування щодо Китаю, ядерна загроза з боку Північної Кореї та військова співпраця Пхеньяна з Москвою — головні теми майбутніх переговорів президента США Джо Байдена з прем’єр-міністром Японії Фуміо Кішідою та президентом Південної Кореї Юн Сок Йолем. Про це пише японське інформаційне агентство Kyodo News. Зустріч лідерів, найімовірніше, відбудеться у Вашингтоні напередодні саміту НАТО, запланованого на липень.

“Сполучені Штати планують посилити співпрацю в галузі економічної безпеки зі своїми східноазійськими союзниками шляхом створення стійких ланцюжків постачання критично важливих товарів, таких як напівпровідники. Ймовірно, вони також обговорять заходи у відповідь щодо Росії, яка поглиблює військові зв’язки з Північною Кореєю і продовжує війну проти України”, — повідомляє японська газета The Mainichi Shinbun.

18 березня глава оборонного відомства Південної Кореї заявив, що КНДР з 2023 року передала до Росії 7 тис. контейнерів із боєприпасами та іншим військовим обладнанням. Як повідомляє агентство Associated Press, постачання різко збільшилося після зустрічі Кім Чен Ина і Путіна у вересні 2023 року.

“На думку південнокорейських військових, Північна Корея, яка спочатку покладалася на кораблі, все частіше використовує свої залізничні мережі для відправлення зброї до Росії через сухопутний кордон. В обмін Північна Корея отримала понад 9 тис. російських контейнерів, напевно, наповнених гуманітарною допомогою. Росія може постачати Північній Кореї паливо всупереч санкціям Ради безпеки ООН”, — повідомив міністр оборони Південної Кореї Сін Вон Сік, якого цитує Associated Press.

На думку аналітиків, Вашингтон покладається на Пекін у тому, що стосується стримування Північної Кореї. Йдеться насамперед про ядерну програму Пхеньяна та постачання ракет Москві. 21 лютого 2024 року Держдепартамент оголосив, що представник КНДР провів переговори зі спеціальним представником Китаю. Вони обговорили дестабілізаційну політику Пхеньяна та поглиблення його військової співпраці з Російською Федерацією.

“Північна Корея є країною, яка загострює конфронтацію, а не згладжує її. Тому я не вважаю, що якісь дуже ефективні важелі впливу можуть бути. Китайська Народна Республіка, можливо, вплинула на Північну Корею. Вони мають специфічну втому від розв’язаної Росією війни, як чинника глобальної нестабільності. Мені важко говорити про якісь конкретні важелі впливу. Але Китай може бути ключем до того, щоб все ж таки зупинити тіснішу співпрацю між Північною Кореєю та Росією”, — вважає завідувач кафедри міжнародних відносин Києво-Могилянської академії Максим Яковлєв.

На думку аналітиків, для КНР Північна Корея — це не проблема, яку потрібно розв’язати, а скоріше карта, яку потрібно розіграти у конкурентній боротьбі зі США за лідерство та вплив у регіоні. Експерти припускають, що в найближчому майбутньому Пекін зможе остаточно замінити Москву як панівну силу в азійському регіоні.

Читайте також: Які країни Азії зблизилися з Києвом і віддалилися від Москви — розбір (ВІДЕО)

Нагадаємо, раніше в ефірі FREEДОМ директор Центру досліджень проблем громадянського суспільства Віталій Кулик сказав, що через напруження в Тихоокеанському регіоні Токіо потрібні партнери, зокрема Вашингтон. Тому підтримка Японією України — в її корінних національних інтересах.

Прямий ефір