Які країни Азії зблизилися з Києвом і віддалилися від Москви — розбір (ВІДЕО)

Ілюстративне фото: telegraf.com.ua

США і Японія планують найбільше за понад 60 років оновлення договору про безпеку, повідомляє Financial Times. Союзники хочуть зміцнити свої зв’язки, щоб відповісти на зростаючу загрозу з боку Китаю, яка вимагає від їхніх військових співробітництва і більш злагодженого планування, особливо в кризових ситуаціях, таких як потенційний конфлікт на Тайвані. Крім того, США і Південна Корея створили групу для блокування поставок російської нафти в КНДР. Як країни Азії намагаються послабити вплив Росії в регіоні і чим готові підтримати Україну — в матеріалі журналістів FREEДОМ.

З початком повномасштабної агресії Росії проти України відносини між Токіо і Москвою стали різко погіршуватися. Японія приєдналася до санкцій проти РФ і відмовилася від частини російської сировини, а також визнала Росію головною загрозою безпеці в Європі.

Проте Японія поки що не передає летального озброєння Україні. У країні діє, так звана, “пацифістська” конституція, що забороняє будь-яку участь у війнах.

У грудні 2023 року влада Японії скасувала заборону на експорт озброєнь, щоб відправити в США партію ракет для систем ППО Patriot. ЗМІ повідомляли, що Токіо поповнить запаси ракет для США, щоб ті, своєю чергою, змогли передати зенітні снаряди Україні.

“В Японії розуміють, що Україна є свого роду зразком. Якщо Росії вдасться окупувати Україну і закріпитися, а світова спільнота це прийме, то діятиме принцип доміно: Китай захопить Тайвань, а Тайвань — це ідеальний плацдарм для нападу на Японію. Тому в Японії бачать пряму загрозу для своїх власних територій”, — зазначив японіст Костянтин Євтєєв у коментарі виданню “Сибирь.Реалии”.

Як стверджують експерти, країни Азії, хоч і підтримують боротьбу України проти агресора, більше схильні допомагати дипломатично та фінансово.

За словами аналітиків, подібне можна спостерігати і на прикладі ще одного союзника США в регіоні — Південної Кореї. Оскільки не варто забувати про вплив внутрішньої кон’юнктури на позицію щодо підтримки України.

“Говорити про те, що Південна Корея — це наш союзник, нам дозволяє не підтримка з боку громадськості. Це зумовлено загальною зовнішньополітичною лінією керівництва, яку вони проводять. Позаяк в них є свої геополітичні інтереси. При владі зараз перебувають консерватори, які, традиційно, слідують у фарватері зовнішньої політики США і цим багато в чому пояснюється підтримка України з боку керівництва”, — пояснила головна консультантка Національного інституту стратегічних досліджень Аліна Гриценко.

Крім підтримки України, Південна Корея також бореться з російським впливом у регіоні. Сеул спільно з Вашингтоном заснував групу, яка покликана запобігти постачанню російської нафти в КНДР.

Експерти стверджують, що становище Північної Кореї, як країни-ізгоя з ядерною зброєю, змушує держави регіону шукати нові підходи до діалогу з нею.

Аналітики також акцентують, що саме північнокорейський фактор здатний дипломатично зблизити країни Азії з Києвом і віддалити від Москви. Зокрема, йдеться про шестисторонній формат переговорів щодо ядерної програми КНДР.

“На сьогодні вже стає зрозуміло, що участь Росії в цьому багатосторонньому діалозі абсолютно безглузда. Тому потрібно буде придумати новий формат. Цілком можливо, що в них може взяти участь Україна. Тому що Україна — країна, яка, по-перше, може запропонувати політичну і дипломатичну підтримку основним своїм союзникам. А по-друге — має повне право брати участь у такого роду діалозі тому, що має досвід протистояння країні з ядерним озброєнням”, — каже Аліна Гриценко.

За даними Інституту досліджень Південно-Східної Азії, вплив Росії падає і у В’єтнамі. Ханой занепокоєний тим, що внаслідок зростаючої залежності РФ від Китаю Пекін може використовувати свій вплив на Москву для підриву в’єтнамських інтересів. А Росія має значну частку в нафтогазовому секторі В’єтнаму.

За словами аналітиків інституту, зміцнення китайсько-російського стратегічного зв’язку створює проблеми для В’єтнаму і слугує додатковим стимулом для Ханоя знизити залежність від Російської Федерації.

Читайте також: Яку сторону країни Азії приймають щодо війни Росії проти України — розбір (ВІДЕО)

Прямий ефір