Японії потрібні партнери: роль України — в інтересах Токіо, пояснив експерт

Прапор Японії. Фото: gettyimages.com

Через напругу в Тихоокеанському регіоні Японії потрібні партнери, зокрема США. Тому підтримка Японією України — в її корінних національних інтересах. Про це сьогодні, 28 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів директор Центру досліджень проблем громадянського суспільства Віталій Кулик.

За його словами, Японія є ключовим елементом системи безпеки в Тихоокеанському регіоні.

“Зараз виклики цій безпеці зростають, як на дріжджах. Північна Корея починає новий етап ескалації. Це відбувається, звичайно, за підтримки Росії та Китаю. Є фактор Тайваню і створення загрози розморожування корейської війни. Створення загрози появи нових осередків нестабільності в Тихому океані — не в інтересах Японії. Це не про територіальні питання з Росією. Це питання про геополітичне позиціювання, про систему стримування і противаг у Тихому океані”, — зазначив Кулик.

Він звернув увагу, що Китай нарощує потенціал, переходить з економічної сфери протидії у військово-політичну, Японія також намагається знайти союзників і спертися на якісь альянси країн поза регіональними.

“Для Японії важлива підтримка США. Присутність США в регіоні, збереження військової присутності, зокрема ядерними силами. Також важливим є створення нових відносин із країнами Європейського Союзу та Великої Британії. І, звісно, участь у тих ініціативах, спрямованих на зниження впливу Китаю та Росії на геополітичні процеси. Тому участь, підтримка Японією України — це в її корінних національних інтересах, які виходять далеко за межі північних територій і конфлікту за ці території з Росією”, — пояснив експерт.

Читайте також: Які країни Азії зблизилися з Києвом і віддалилися від Москви — розбір (ВІДЕО)

Нагадаємо, Токіо і Вашингтон розширюють співпрацю у сфері оборони. Через нейтральний статус Японії, закріплений у Конституції, країна не може постачати боєприпаси і військову техніку Україні безпосередньо. Замість цього Японія готова передавати більше озброєнь США, щоб уже Білий дім надавав військову підтримку Києву.

Прямий ефір