Військовий переворот у Нігері: про російські інтереси розповів дипломат

Мохамед Тумба, один із солдатів, які скинули президента Нігеру Мохамеда Базума (2-й праворуч). Фото: gettyimages.com

Кремль має прямі інтереси у ситуації з військовим переворотом у Республіці Нігер. Головні з них — ресурси, а саме видобуток урану. Адже, якщо в Нігер зайде приватна військова компанія (ПВК) “Вагнер”, росіяни матимуть контроль над 60% постачань урану на світовий ринок. Про це сьогодні, 8 серпня, в ефірі телеканалу FREEДОМ дипломат і експерт-міжнародник Руслан Осипенко.

“Якщо ми подивимося на геополітичну конфігурацію, яка зараз складається у світі, що для Росії важливо? Важливо утримати себе на плаву, я маю на увазі ресурсний потенціал, тому що вона витрачає величезний потенціал, воюючи. Для цього їй дві речі необхідно: утримати себе і підірвати потенціал своїх супротивників”, — сказав він.

Осипенко наголосив, що противниками для Москви залишаються Європейський Союз і Північноатлантичний альянс (НАТО).

“Удар по Нігеру — це більше, ніж просто переворот для відволікання уваги, ця країна відігравала кілька ключових ролей, була постачальником золота, урану, рідкоземельних металів до Європи. Це ресурсна база, яка підтримувала їхній потенціал у дуже чутливих сферах, такій як атомна енергетика. Більшість урану, який ішов у Європу, а це чверть видобутого в Нігері, фактично постачався до Франції”, — зазначив він.

Згідно зі словами дипломата, якщо в Нігер зайде ПВК “Вагнер”, росіяни контролюватимуть 60% постачань урану на світовий ринок.

“Стають монополістом і можуть диктувати свої умови в цій галузі. Тоді ні про які санкції проти “Росатому” не може і йтися. Тут уже йдеться про те, що Росія завдає удару в економічну безпеку і в ослаблення потенціалу західних країн, насамперед Франції та США. І, звісно, не можна не брати до уваги те, що підуть міграційні потоки”, — пояснив Руслан Осипенко.

Читайте також: “Геть Францію, хай живе Путін!”: повний розклад наслідків держперевороту в Нігері в оцінках експертів

Раніше голова Центру політичних досліджень “Доктрина” Ярослав Божко зауважив, що переворот у Нігері був несподіваним для США й обвалив структуру присутності там західних інтересів.

Прямий ефір