Українські захисники ліквідують російських окупантів на Лиманському напрямку з РСЗВ “Бастіон” — репортаж (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Лиманський напрямок на Донеччині, мабуть, — один із найбільш атакованих противником. У спробі повернутися на звільнені українською армією території, російські військові продовжують обстрілювати мирні населені пункти, до яких від осені минулого року почали повертатися місцеві жителі. Тримаючи оборону зайнятих позицій, українські артилеристи щодня отримують нові бойові завдання з ліквідації живої сили російської армії. Як на Донеччині працює українська бойова установка “Бастіон” — бачила кореспондентка телеканалу FREEДОМ Альона Грамова.

Реактивна система залпового вогню (РСЗВ) “Бастіон” цінується своєю мобільністю. Ця артилерійська система може працювати поблизу лінії фронту і миттєво переміщатися. Для запуску повного пакета снаряда необхідно всього 20 секунд. Комплекс “Бастіон” створено на базі автомобіля КрАЗ, сама ж бойова частина — це РСЗВ БМ-21 “Град”, але модернізована. Перевага реактивного комплексу — система автоматичної перезарядки боєкомплекту. Максимальна дальність ураження цілей — 40 км.

“Ми випускаємо для корегування 2-3 РС і решту вже докидаємо залежно від характеру цілі, можливо і пакет. Є основне призначення — це враження легкоброньованої техніки і піхоти, якщо по танчику влучить, то можливо йому гусеницю зіб’є. Хіба що пряме влучання, але це має повезти конкретно”, — каже командир реактивної батареї 63-ї ОМБр із позивним “Лео”.

У реактивної системи — спеціальний порядок виходу боєкомплекту. Він позначений на борту комплексу.

“Пакет не вилітає підряд, він вилітає, наприклад, є цифри один, два, три, чотири, тобто хаотично. Так тому, що якщо ракети виходитимуть підряд, то машина розхитуватиметься, а так ця хаотичність стабілізує машину”, — пояснив воїн.

Сам автомобіль із реактивною системою на борту здатний розігнатися до 100 км на годину. Нерідко, згадують бійці, доводилося виїжджати з-під обстрілів.

“Плюс в неї дуже великий, що в неї велика проходимість. Якщо виїзжаємо на вогневу, де ями, після доща грязюка, то в неї проходимість просто сила. Було раз, але це не тут, що ми відпрацювали, почали злажувати пакет і почався обстріл, і ми дуже швидко тікали, навідь пакет не згортали. Не підводила, досить гарно їхала”, — розповів водій-заряджальник 63-ї ОМБр із позивним “Фунтик”.

Щоб підготувати систему до бойового завдання, екіпажу достатньо близько 5 хвилин. Робота з комплексом, каже навідник, не складна, але відповідальна. Потрібно все робити чим швидше, тим краще.

Щодня “Бастіон” 63-ї штурмової бригади виїжджає на виконання бойових завдань. На Лиманському напрямку противник не полишає спроб пробити українську оборону, тому однією з головних цілей артилерії залишається ліквідація піхоти російської армії.

Читайте також: ЗСУ використовують на фронті модернізовану українську військову техніку — репортаж з Донеччини (ВІДЕО)

Нагадаємо, за даними Генштабу ЗСУ, протягом минулої доби відбулось 35 бойових зіткнень на Куп’янському, Лиманському, Бахмутському, Авдіївському та Мар’їнському напрямках.

Прямий ефір