Росія порушує всі позиції та принципи тих організацій, членом яких вона є, — Гладких

Валентин Гладких. Фото: obozrevatel.com

Вимагати від Росії дотримання припинення вогню на час проведення Олімпіади-2024 немає сенсу, оскільки Кремль не виконуватиме жодних правил. РФ систематично порушує як Олімпійську хартію, так й усі положення навіть документів, затверджених Організацією Об’єднаних Націй (ООН). Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав політичний експерт, кандидат філософських наук Валентин Гладких.

“Було б абсурдно вимагати від Росії якоїсь поваги до своїх позицій, коли вона порушує всі позиції та принципи тих організацій, членом яких є. Крім того, як справедливо зазначив президент України Зеленський, немає впевненості в тому, що навіть якщо буде досягнуто домовленості про те, щоб забезпечити це перемир’я [на час проведення Олімпіади], Росія його дотримуватиметься”, — сказав він.

Гладких вважає, що необхідні інструменти, які б змогли моніторити, чи дотримуються сторони досягнутої угоди.

“А якщо внаслідок цього перемир’я росіяни, наприклад, завдадуть ударів по місцях зосередження українських Збройних сил, або, навпаки, Україна завдасть таких ударів по місцях зосередження російських ЗС? Ким гарантуватиметься безпека від подібних ударів протягом цього перемир’я? Ми бачили вже Спеціальну моніторингову місію ОБСЄ у період з 2014 року до 2022-ї на лінії розмежування між Україною та Росією під час конфлікту на Донбасі, який на той час ще не переріс у повномасштабну війну. І всі бачимо результати. Тобто всі ці спроби мирно вирішити конфлікт закінчилися лише тим, що росіяни, переконавшись у своїй безкарності, зрештою перетворили все на повномасштабне вторгнення, — зауважив політичний експерт.

Він висловив думку, що Олімпійський рух — це не центральна вісь існування людства, тому важливо забезпечити справедливий мир, а не тимчасове перемир’я.

Читайте також: Олімпіада-2024 відбудеться без перемир’я — деталі (ВІДЕО)

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський заявив, що запропоноване президентом Франції “перемир’я” на час Олімпіади в Парижі, яка триватиме з 24 липня по 11 серпня, поки що не здається тим, що можна реалізувати.

Прямий ефір