У Великій Британії — новий міністр оборони: як це вплине на підтримку України, пояснив політолог

Грант Шеппс. Фото: twitter.com/DefenceHQ

Сьогодні, 31 серпня, Грант Шеппс став новим міністром оборони Великої Британії після відставки Бена Воллеса. Для України нічого не зміниться в плані підтримки цією країною. А певна ротація на позиції міністра оборони — запланована, заздалегідь анонсована. Таку думку в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив кандидат політичних наук, виконавчий директор “Міжнародної асоціації малих міст” Олексій Буряченко.

“І це надзвичайно для нас важливий сигнал. Але і не тільки для нас, зокрема, для всіх наших партнерів. Ми дуже тісно останні роки взаємодіємо з Британією, у нас дуже рівні, дуже близькі взаємовідносини на рівні військово-політичного керівництва, ми дуже плідно співпрацювали як з попереднім прем’єр-міністром, так і з чинним. І минулий міністр оборони підтримував завжди посилення підтримки Україні і фінансової, і геополітичної, і військової з боку Британії. Британці завжди були нашим важливим партнером, завжди одні з перших давали нам те, що потрібно. Одні з перших давали нам потрібну артилерію ще на початку повномасштабного нападу, прорвали танкове питання. І в принципі, завжди стояли монолітом в інтересах України”, — сказав він.

За словами політолога, новий міністр оборони продовжить ту лінію, яка була у Британії раніше, і про це він уже заявив.

Крім того, підкреслив Буряченко, лінія підтримки України для Британії — це в інтересах геополітичної стратегії самої Британії.

“Тому, що вони хочуть за рахунок такої явної, затятої підтримки України позначити свою зрослу роль у геополітиці, можливо, наростити її ще більше. Кращого варіанту, ніж допомогти Україні у війні протистояти РФ у цій ситуації на всій земній кулі просто немає. Тому все, що вони роблять, це не тільки допомога Україні, а й допомога їм самим”, — резюмував кандидат політичних наук.

Читайте також: Ми не обмінюємо українські території на будь-яке членство у будь-якому союзі, — Зеленський

Як повідомлялося раніше, МЗС Великої Британії попросило своїх співробітників не використовувати вираз “ворожа держава” щодо таких країн, як: Китай, Росія, КНДР та Іран. Про це пише The Times з посиланням на свої джерела. У поясненні йшлося про те, що за своєю суттю держави не ворожі, просто вони здійснюють ворожі дії. Журналісти зазначили, що цей вираз зник з урядових документів, включно з оглядами зовнішньої та оборонної політики. Замість забороненого терміна там з’явився вираз “ворожі сили”.

Прямий ефір