“Це не пропозиція для Росії”: Фесенко прокоментував формулу миру Зеленського

Володимир Фесенко. Фото: uatv.ua

Ідеться не про якісь мирні пропозиції для Росії, а про принципи безпечного устрою світу, миру в глобальному вимірі. Так сьогодні, 20 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ політолог Володимир Фесенко прокоментував формулу миру, запропоновану президентом України Володимиром Зеленським.

“Це формула миру для миру в широкому сенсі. І для миру, як стан без війни, яким чином цього досягти, на основі яких принципів. Тому що йдеться не про мирний план, а саме про принципи, засади безпечного устрою світу. Миру вже в глобальному вимірі світової глобальної спільноти. У цьому випадку для глобальної спільноти принципи мирного устрою, устрою без війни”, — сказав він.

На думку політолога, ці принципи будуть дуже хорошою, фундаментальною основою для повоєнного устрою Європи.

“І, можливо, глобального устрою, для міжнародної конференції, на якій можна було б зафіксувати, в який спосіб має будуватися новий світопорядок. Ось у чому я бачу сенс цієї формули миру. Це не пропозиція для Росії, це скоріше пропозиція для повоєнного устрою системи міжнародної безпеки. А ось на мир ми так чи інакше вийдемо внаслідок військових дій, коли Росія змушена буде під ударами українських військ піти з нашої території. І ось тоді вже той пункт, який теж згадано у виступі президента Зеленського, фіксація миру. Ось тоді вже його треба буде зафіксувати в тій чи іншій договірній формі. Це вже залежатиме від обставин, зокрема, і, напевно, від ситуації в самій Росії”, — заявив Фесенко.

Він вважає, що важливим є сам цей перебіг заяви формули миру як погляд України на повоєнний устрій не тільки України та її безпеки, а загалом міжнародної безпеки.

Читайте також: Ці 10 пунктів — про те, який вигляд має новий світ: “формулу миру” Зеленського розібрали експерти

Нагадаємо, у виступі перед учасниками саміту G20 (“Великої двадцятки”) президент України Володимир Зеленський презентував українську “формулу миру” — 10 кроків до миру в Україні та глобальної безпеки. Цей прагматичний алгоритм досягнення миру у російсько-українській війні Кремль назвав “нереалістичним”. Аналітики ж вважають його логічним та універсальним.

Прямий ефір