“Це було більш ніж несподівано для банківської системи Росії”: 10-й пакет санкцій ЄС оцінив Устенко

Ілюстрація: mind.ua

У нещодавно ухваленому Євросоюзом 10-му пакеті санкцій проти РФ розширено список обмежень проти фізичних та юридичних осіб, зокрема до документа потрапили середні та дрібні банки. Це не останній пакет санкцій і їхнє ухвалення триватиме. Про це сьогодні, 28 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ повідомив радник президента України з економічних питань Олег Устенко.

“Ми очікували більшого, ми очікували зокрема на санкції щодо російської атомної промисловості, але маємо те, що маємо. Я б сказав, що 10-й пакет санкцій, загалом, і не такий уже й поганий з нашої точки зору. Чому він був важливий? Насамперед, там є питання, що стосуються банківської системи РФ. Наприклад, санкції проти великих системних банків було запроваджено досить давно, ще в перших санкційних пакетах, після цього російський бізнес і російська банківська система весь час намагалися шукати якісь шпарини, через які вона може продовжувати працювати і мала б виходи на міжнародні фінансові ринки. І ці щілини якраз для них і були маленькі, середні банки, частина з них продовжувала навіть тримати кореспондентські рахунки в доларах. У результаті цю дірку, цю щілину було чітко простежено і якраз у 10-му пакеті санкцій частина стосувалася діяльності цих малих і середніх банків. Це було більш ніж несподівано для банківської системи Росії. Це означає, що те, чим раніше користувалися, вже користуватися буде не можна. Тому, наприклад, тут був чіткий і жорсткий такий рух”, — сказав він.

Також радник президента прокоментував заборону на експорт критично важливих технологій, промислових товарів, як-от електроніка, деталі машин, запчастини, а також транзит через РФ європейських товарів і технологій подвійного призначення, щоб уникнути обходу санкцій.

“Щодо другої групи, то перевезення і можливість експорту в РФ товарів начебто як і побутового призначення, але водночас, з огляду на ситуацію, що складається в російському ВПК, увесь час є такі небезпідставні припущення, що частина продукції навіть побутового призначення розбирається і частково використовується у ВПК РФ. Тому це не було несподіванкою, тут треба було запроваджувати обмежувальні заходи, вони були запроваджені. Щодо продукції взагалі подвійного призначення, яка може використовуватися і для побутових потреб, і для ВПК, то тут політика була жорстка і зрозуміла, починаючи від перших санкційних пакетів, там були серйозні обмеження запроваджені одразу. Зараз просто розширено цей список і в 10-му пакеті санкцій ми бачимо збільшення кількості фізичних та юридичних осіб, які потрапляють до цього санкційного списку”, — пояснив Устенко.

Радник президента звернув увагу, що разом із санкціями ЄС паралельно санкції запроваджуються й іншими країнами щодо Росії.

“Ми очікуємо, що наступні пакети санкцій продовжуватимуть серйозно тиснути на РФ та її економіку. Уже зараз ми працюємо над новим санкційним пакетом”, — резюмував Олег Устенко.

Читайте також: Десять пакетів санкцій проти РФ: як впливають на економіку Росії запроваджені Заходом обмеження (ВІДЕО)

Прямий ефір