Десять пакетів санкцій проти РФ: як впливають на економіку Росії запроваджені Заходом обмеження (ВІДЕО)

Ілюстративний колаж: aussiedlerbote.de

За рік повномасштабної війни Росії проти України Європейський Союз запровадив 10 пакетів антиросійських санкцій. Обмеження щодо юридичних і фізичних осіб також запровадили Велика Британія, Канада, США та інші країни. Жорсткий санкційний тиск і рекордні витрати на війну призвели до кризових явищ в економіці федерації, але доходи від продажу нафти та газу допомогли уникнути краху. Обмеження на експорт нафти та нафтопродуктів, а також блокування значної частки міжнародних резервів уже дають результати, інформує FREEДОМ.

У січні 2023 року Кремль через втрату нафтогазових надприбутків був змушений продавати юані та золото на Московській біржі. Санкції західних країн також істотно обмежили доступ Росії до імпортних технологій. Скоротилися активи й у російських олігархів.

“Вони зараз говорять про мінус 10 млрд для бюджету. Це немало, але треба враховувати й попереднє. Тобто вони летять, летять. Мінус і мінус. Єдине погано, що цей мінус у часі розтягнувся. Ось це проблема”, — зазначив керівник Центру громадської аналітики “Вежа” Валерій Клочок.

Обмеження стають дедалі вагомішими. Унаслідок втрати європейського газового ринку і після того, як ЄС погодив стелю цін на нафту, Росія почала втрачати прибуток.

В умовах блокування великої частки міжнародних резервів, економіка країни-агресора поступово стає фундаментально крихкою. Новий, десятий пакет санкцій, який у ЄС ухвалили 24 лютого, також завдасть серйозної шкоди Росії.

“Спільними зусиллями держави-члени ЄС запровадили найпотужніші та найширші санкції за всю історію, щоб допомогти Україні перемогти у війні. ЄС залишається єдиним з Україною та українським народом. Ми продовжуватимемо підтримувати Україну стільки, скільки буде потрібно”, — йдеться в повідомленні Шведського Головування в Раді ЄС у Twitter.

Кожен пакет обмежень спрямований на те, щоб Росія втрачала можливості фінансувати війну. Слідом за ЄС нові санкції щодо Росії вже оголосила Канада.

“Ми оголошуємо про нові санкції щодо 129 фізичних і 63 юридичних осіб, зокрема віцепрем’єрів, міністрів, інших працівників апарату президента Росії, військовослужбовців та осіб, причетних до виробництва артилерійських знарядь і озброєнь, які використовуються в Україні. Ми також забороняємо експортувати в Росію деякі хімічні речовини, що використовуються при виробництві електроніки”, — заявив прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо.

У річницю повномасштабного вторгнення Росії в Україну Сполучені Штати Америки ввели проти держави-агресора додаткові санкції. Вони торкнулися понад 50 високопоставлених російських чиновників, включно з членами уряду, десятків губернаторів і глав регіонів. З 10 березня США запроваджують 200-відсоткове мито на імпорт алюмінію та алюмінієвих продуктів із Росії. Також Білий дім підвищив тарифи на ввезення в Америку мінералів і хімпродукції з РФ.

“Запровадження додаткових санкцій проти російського сектору фінансових послуг перешкоджає здатності режиму президента Володимира Путіна залучати капітал для підтримки війни проти України й ще більше ізолює Росію від світової фінансової системи. Сьогодні Казначейство запроваджує санкції проти багатьох російських банків, а також проти юридичних і фізичних осіб, пов’язаних з управлінням капіталом, які відіграють ключову роль у російському секторі фінансових послуг”, — повідомляє пресслужба Держдепартаменту США на сайті відомства.

Посилення вже наявних санкцій і нові обмеження можуть позбавити Росію 40 млрд дол. нафтогазових доходів у 2023 році. Економіці РФ це загрожує дефіцитом, що зростатиме.

“Санкції діють. Дійсно, російська економіка від цього страждає. Але дуже важливо бачити перспективу. Тобто санкції посилювати для того, щоб справді зламати хребет російській економіці, щоб російська військова машина не отримувала коштів для ведення війни проти України”, — вважає надзвичайний і повноважний посол України в США (2006-2010) і у Франції (2014-2020) Олег Шамшур.

Велика Британія ввела санкції проти 92 фізичних і юридичних осіб Росії. До списку потрапили представники “Росатома” і союзники президента РФ Володимира Путіна. Під санкціями опинилися десятки росіян, пов’язаних із держкорпораціями “Росатом”, “Газпром”, “Ростех” і концерном “Алмаз-Антей” На необхідності введення санкцій щодо атомної галузі Росії наполягає президент України Володимир Зеленський.

“Наші дипломати й вся держава працюють над тим, щоб розширити глобальні та, зокрема, європейські санкції ще й на російську атомну галузь, на “Росатом”, на всіх, хто причетний до ракетної програми та ядерного шантажу держави-терориста. Уже є відповідні кроки наших партнерів — Сполучених Штатів, Британії. Чекаємо відповідних кроків і від Європейського Союзу”, — заявив президент України.

Усе це веде до того, що вже до середини 2023 року економічні проблеми відчує на собі кожен росіянин.

Читайте також: Блокування експорту, відключення банків від SWIFT і заборона роспропаганди: новий пакет антиросійських санкцій ЄС оцінили експерти

Прямий ефір