Країни-члени Євросоюзу переконують Угорщину затвердити переговорну рамку для вступу України до ЄС — подробиці

Прапори ЄС та Угорщини. Фото: gettyimages.com

Країни-члени Європейського Союзу переконують уряд Угорщини затвердити переговорну рамку для вступу України до ЄС та провести необхідну для старту переговорів про вступ міжурядову конференцію до кінця червня. Про це сьогодні, 21 травня, розповіла міністерка закордонних справ Бельгії Хаджа Лябіб перед зустріччю міністрів у справах Європи країн-членів ЄС у Брюсселі, інформує кореспондент телеканалу FREEДОМ у Європі.

“Ми щойно обговорювали це з Молдовою. Ми, як і раніше, серйозно налаштовані провести міжурядову конференцію до кінця червня для Молдови та для України”, — сказала вона.

Водночас державний секретар з міжнародних зв’язків і відносин Угорщини Золтан Ковач вважає, що українська влада зробила недостатньо для того, щоб його країна перестала блокувати старт переговорів. Йдеться, зокрема, й про гарантії використання угорської мови в освіті та офіційній сфері в районах, де в Україні проживають етнічні угорці. Влада Угорщини, як і раніше, вважає, що в цій сфері зроблено недостатньо, попри те, що, на думку українських чиновників, усі побоювання Будапешта було взято до уваги та враховано.

“Але, боюся, було конкретне питання, щодо якого Угорщина завжди була дуже відверта. І тут невеликий прогрес, якщо він взагалі є. Знову ж таки, я можу повторити вам, що схвалення членства має бути процесом, заснованим на заслугах. Без винятків. Тим більше винятків на основі політичних чи ідеологічних причин”, — сказав Ковач.

Міністерка з європейських справ Швеції Джессіка Росвелл налаштована позитивно та вважає, що переговори з Україною вдасться розпочати в найближчому майбутньому.

“Я сподіваюся, що вдасться, тому що Швеція дуже просуває це, перехід до наступного кроку, ухвалення рішення та проведення конференції якомога швидше”, — сказала вона.

Читайте також: З Україною ЄС стане глобальним гравцем, на якого зважатиме весь світ — думка

Нагадаємо, Угорщина неодноразово блокувала ініціативи Європейського Союзу, спрямовані на збільшення фінансової та військової допомоги Україні під приводом того, що українська влада нібито недостатньо захищає права угорської національної меншини. Також представники Угорщини вимагали виключити один з угорських банків з українського списку спонсорів війни.

Прямий ефір