Країни НАТО не повинні зволікати зі зброєю для України, — секретар РНБО

Олександр Литвиненко. Фото: rnbo.gov.ua

Секретар Ради нацбезпеки і оборони (РНБО) України Олександр Литвиненко у відеозверненні до учасників 16-го Форуму регіону Балтійського моря заявив, що ситуація на фронті складна, але не катастрофічна, та закликав країни НАТО не зволікати зі зброєю для України, щоб її не довелося шукати для солдатів Альянсу, передає FREEДOM.

За його словами, росіяни завдають ударів по об’єктах критичної інфраструктури, які забезпечують великі індустріальні міста сходу і півдня України, намагаючись створити “сіру зону”.

“Ситуація на фронті вкрай складна, але далеко не катастрофічна. Наші війська продовжують важкі виснажливі бої за маленькі села і селища в Донецькій і Запорізьких областях. Але набагато гірше, що росіяни спрямовують свої повітряні сили проти об’єктів критичної інфраструктури, що забезпечують великі індустріальні міста сходу і півдня України. Путін реалізує свою загрозу зі створення “сірої зони”. При цьому помирають і страждають не тільки і не стільки військові, а діти, жінки і літні люди. Росіяни використовують апробовану в Сирії стратегію провокування міграційної кризи”, — заявив Литвиненко.

Литвиненко закликав країни НАТО не зволікати зі зброєю для України, щоб її не довелося шукати для солдатів Альянсу.

“Це можна зупинити. Але Україні потрібна сучасна зброя, багато зброї. Насамперед ППО і боєприпаси. Ми щиро вдячні США, державам ЄС за допомогу, але для того, щоб зупинити агресора, цього замало. Йдеться вже не тільки про Україну, йдеться про майбутнє Європи. Якщо сьогодні ви не знайдете зброю для України, завтра будете шукати її для себе”, — наголосив секретар РНБО України.

Литвиненко також заявив, що Україна усвідомлює, що війна закінчиться переговорами, тому підготувала і просуває формулу миру президента Володимира Зеленського.

“Україна чітко усвідомлює, що війна закінчиться переговорами. І тому була підготовлена і просувається формула миру президента Зеленського. Наша позиція дуже проста і, переконаний, її підтримають учасники Саміту миру в Швейцарії в червні 2024 року”, — висловив сподівання Литвиненко.

Він також додав, що Україна потребує “не перемир’я на два роки, а сталого миру на десятиліття, який би зробив можливим розвиток України”. Він також висловив сподівання, що на цьогорічному вашингтонському саміті НАТО Україна отримає запрошення до Альянсу.

“Ми розуміємо, що вступ не відбудеться завтра, але вже запрошення охолодить багато гарячих голів у РФ. Воно сприятиме деескалації, а не стане конфронтаційним кроком. Досвід Бухарестського саміту 2008 року чітко довів — у відносинах із Путіним чітка визначеність стабілізує ситуацію, а її відсутність — провокує Росію на агресивні кроки”, — наголосив Литвиненко.

Читайте також: Коли й за яких умов можуть відбутися мирні переговори Росії та України — думки політиків та експертів (ВІДЕО)

Прямий ефір