Навіть відносний успіх Путіна в Україні матиме серйозні наслідки для Європи, — фінський міністр

Андерс Адлеркройц. Скріншот: uatv.ua

Країнам Європейського Союзу слід збільшити військову допомогу, бо навіть відносний успіх Росії у війні проти України матиме найсерйозніші наслідки для Європи. Про це сьогодні, 21 травня, перед зустріччю міністрів у справах Європи країн Євросоюзу заявив міністр у європейських справах та в управлінні власністю Фінляндії Андерс Адлеркройц, передає кореспондент FREEДОМ у Європі.

Фінський міністр привітав домовленості про використання доходів із заморожених активів РФ для України, але наголосив, що цього недостатньо.

“Ми раді, що є домовленість щодо використання відсотків від заморожених активів. Але, звісно, слід продовжувати дискусії. Нам слід спробувати знайти способи використання заморожених активів як таких. Це правильно з погляду моралі. Їх потрібно буде використати, щоб допомогти Україні”, — сказав він.

Адлеркройц також наголосив на необхідності нарощування підтримки України в цілому.

“Багато країн досі не розуміють серйозності ситуації і того, що буде означати, якщо Путін отримає щось, що хоча б нагадує перемогу”, — зазначив він.

Міністр закликає країни ЄС наслідувати приклад Фінляндії, яка нещодавно відправила Україні свій 23-й пакет допомоги розміром майже в 200 млн євро.

“Загалом Фінляндія допомогла Україні на 2 млрд євро, що є чималою сумою з огляду на те, що наш ВВП становить десяту частину ВВП Франції або п’ятнадцяту частину ВВП Німеччини. Якби всі країни ЄС допомагали Україні у відсотках від ВВП, як це зробили країни Балтії та північні країни, Україна отримала б на 70 млрд євро більше військової допомоги, і це було б важливо для людей, які зараз страждають у Харкові, страждають у селах та містах України”, — сказав Андерс Адлеркройц.

Нагадаємо, сьогодні, 21 травня, Рада ЄС схвалила передачу на потреби України надходжень від оподатковуваних надприбутків із заморожених російських активів.

Прямий ефір