Сенс санкційного тиску полягає в нанесенні тисячі дрібних надрізів економіці Росії, — експерт

Ілюстративне фото: news.24tv.ua

Один санкційний пакет Заходу не завдасть істотної шкоди Росії, але в сукупності вони вкрай руйнують економіку. Про це в прямому ефірі телеканалу FREEДОМ повідомив кандидат економічних наук Іван Ус. 

Він нагадав, що 1-й пакет західних санкцій проти РФ було запроваджено 22 лютого 2022 року через визнання Росією так званих “ДНР” і “ЛНР”. 2-й пакет обмежень було запроваджено вже на другий день повномасштабної війни, яку РФ розв’язала проти України 24 лютого минулого року.

“Зараз 12-й місяць війни та 10-й пакет санкцій, фактично один пакет на два місяці, навіть трохи менше. Кожне нове обмеження — це проблема для російської економіки, тому що теорія санкційного тиску полягає саме у тактиці тисячі дрібних надрізів по економіці Росії, які призводять до того, що сукупність цих пакетів принесе найсильніші удари по російській економіці”, — сказав він. 

Експерт звернув увагу, що також були запроваджені санкції, які не пов’язані із загальними санкційними пакетами: це обмеження цін на російську нафту і нафтопродукти, а також стеля цін на газ. 

“Говорити про те, які будуть наслідки від 10-го пакету, поки що складно. Але в сукупності, основний ефект від усіх цих санкцій — це те, що Росія, яка за нещодавньою заявою їхнього президента є країною з профіцитним бюджетом, перетворилася на країну з дефіцитним бюджетом. Щобільше, цей дефіцит, він зростає просто такими страшними темпами”, — наголосив Іван Ус.

Читайте також: Захід неухильно посилює санкції: як нові обмеження можуть послабити режим Путіна (ВІДЕО)

Прямий ефір