Без посилення ППО робота українського “зернового коридору” завжди буде під питанням, — військово-політичний аналітик

Завантаження продовольства на судна для експорту. Ілюстративне фото: mind.ua

Без надійного прикриття системами протиповітряної оборони робота українського “зернового коридору” завжди буде під питанням. Про це сьогодні, 21 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив військово-політичний аналітик Дмитро Снєгирьов.

Він наголосив, що завдяки діям Сил оборони України та української розвідспільноти, експорт українського зерна збільшився в рази.

“Тобто йдеться про те, ще раз підкреслюю, що завдяки успішним діям українських безпілотників, засобів ураження, а йдеться про крилаті ракети повітряного базування Storm Shadow, SCALP EG, відповідно, ракет ATACMS, ми значно знизили можливості Чорноморського флоту в моменті протидії зерновій ініціативі. Але, з іншого боку, я хотів би акцентувати вашу увагу на тому, що, на жаль, без прикриття систем протиповітряної оборони Дунайських портів і, відповідно, портів Одеси та Миколаєва функціонування зернової ініціативи завжди буде під питанням”, — сказав Снєгирьов.

Військово-політичний аналітик заявив, що Україна потребує посилення систем протиракетної оборони, насамперед Patriot і SAMP/T.

Читайте також: Союзники чують Київ і єдині у своєму прагненні йому допомогти, — Чаленко про підсумки “Рамштайну-22”

Нагадаємо, запущена у квітні 2024 року ініціатива Німеччини “Негайні дії з протиповітряної оборони” (IAAD) на підтримку України об’єднує гроші й ресурси міжнародної спільноти для швидкого пошуку й доставки систем ППО для України.У Міністерстві оборони ФРН заявили, що країни НАТО підтримали цю ініціативу Німеччини.

Прямий ефір