Заморожені російські активи передадуть Україні в три етапи — подробиці від Новака

Андрій Новак. Фото: latifundist.com

Процедура передачі заморожених активів відбувається у три етапи, які йдуть один за одним. Жоден з етапів не можна обійти. Перший етап уже частково реалізовано. Про це сьогодні, 21 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав фінансово-економічний експерт Андрій Новак.

“Перший етап — це арешт російських активів приватних, державних і корпоративних, тобто російських компаній. Другий етап — це конфіскація активів у власника, тобто у російської держави, у російських компаній, у російських громадян. І тільки третій етап — це передача заарештованих і конфіскованих активів третій стороні, тобто Україні в цьому випадку”, — сказав він.

Новак зауважив, що такі етапи передбачені міжнародним правом.

“Тільки пройшовши всі ці етапи, Україна зможе отримувати російські активи. Зараз фактично вже багато в чому зроблено перший етап, тобто арешт російських активів, насамперед державних, але вже трошки й корпоративних російських компаній, і трошки приватних. Зараз ми тільки на другому етапі — конфіскація у власників, але передача третій стороні здійснюється зараз по відношенню не до самих російських активів, а до їхнього прибутку, який вони отримують у різних банках, в основному європейських. Тобто фактично ми зараз майже пройшли перший етап, починається другий етап — конфіскація, але вже міжнародна спільнота перейшла фактично до третього етапу передачі Україні”, — пояснив експерт.

За його словами, Україні цікаві не тільки дивіденди від російських активів, а й самі активи.

“Поки що Європа нібито не готова до арешту, конфіскації самих російських активів, які є у великій кількості й в Європі, і в США, і в інших країнах. Тобто це величезні обсяги російських активів у різних формах — і державних, і корпоративних, і приватних. Але подібних застережень уже було багато разів щодо багатьох питань, зокрема озброєння. Я впевнений, що в питанні конфіскації самих російських активів рано чи пізно цивілізований світ перейде до їхньої конфіскації, передання не тільки дивідендів Україні, а й самих російських активів, тому що це економічно вигідно. Інакше доведеться вкладатися в наслідки війни в Україні власними грошима”, — висловив думку Новак.

Експерт додав, що рано чи пізно Росія буде розплачуватися поетапно, з року в рік за ту жорстоку війну, яку вона розв’язала проти України.

Читайте такожЗа війну має розплачуватися країна-агресор: позиція країн G7 щодо передачі доходів росактивів Україні (ВІДЕО)

Нагадаємо, передачу на потреби України надходжень від оподатковуваних надприбутків із заморожених російських активів сьогодні, 21 травня, схвалила Рада ЄС.

Прямий ефір