Мета Росії — остаточно затвердити свою експансію на окупованих територіях України, — Лисянський

Павло Лисянський. Скріншот: uatv.ua

Російська окупаційна влада на тимчасово непідконтрольних територіях України проводить жорстку політику, спрямовану на придушення місцевого населення і зміцнення свого впливу. Про це сьогодні, 21 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив директор Інституту стратегічних досліджень та безпеки, засновник “Східної правозахисної групи” Павло Лисянський.

“Основна мета — переселення громадян України, які проживають на окупованій території, у віддалені частини Росії. З цією метою вони заборонили в’їзд уже десяткам тисяч українців, які хотіли повернутися на тимчасово окуповану територію, щоб або провідати родичів, або подивитися своє майно”, — сказав він.

Правозахисник зазначив, що в більшості випадків українцям забороняють в’їзд на термін від 5 до 10 років.

“Окупанту не потрібно, щоб громадяни України і місцеві жителі спокійно жили на окупованих територіях, тому що в них є історична пам’ять. Вони пам’ятають, як на цих територіях було добре жити за України, і бачать, що там творить Росія”, — наголосив Лисянський.

Ба більше, окупаційна адміністрація вилучає майно і нерухомість у місцевих жителів.

“В агітках, які поширюють по Росії, вони обіцяють роздавати землю на тимчасово окупованих територіях України так званим військовослужбовцям окупаційних військ. Зокрема обіцяють земельні ділянки на ще не окупованих територіях”, — розповів правозахисник.

За його словами, росіяни підходять до окупованих територій України з абсолютним цинізмом і прагматизмом.

“Усі їхні декларації про те, що вони йдуть когось захищати, на практиці виявляються брехнею. Головна мета окупантів — захоплення територій. Це включає привласнення майна громадян України, переселення на тимчасово окуповані території України громадян Росії та інших територій, а також встановлення своєї експансії. Це основна мета окупантів”, — резюмував Павло Лисянський.

Читайте також: Вилучення квартир та крадіжка зерна: як росіяни грабують українців в окупації (ВІДЕО)

Прямий ефір