Україна зможе отримати значне фінансування, — Лабіб про відсотки від заморожених росактивів

Хаджа Лабіб. Фото: gettyimages.com

Відсотки від заморожених активів Російської Федерації Україна може отримати вже до липня цього року. Про це заявила очільниця Міністерства закордонних справ Бельгії Хаджа Лабіб перед початком засідання Ради ЄС у Брюсселі сьогодні, 21 травня, повідомляє FREEДОМ.

У бельгійському депозитарії зараз зберігається більша частина з 300 млрд доларів російських активів, які західні країни заморозили у відповідь на війну, розв’язану Кремлем проти України.

“Ще одним важливим моментом стане рішення, яке дасть змогу ухвалити документи для розблокування відсотків із заморожених коштів, із російських активів. Це був тривалий процес, який очолювала Бельгія, і який нарешті завершився. Тепер Україна зможе отримати значне фінансування. Йдеться про більш ніж 3 млрд євро, які мають стати доступними до липня. Україна цього дуже потребує”, — заявила Хаджа Лабіб.

Читайте також: За війну має розплачуватися країна-агресор: позиція країн G7 щодо передачі доходів росактивів Україні (ВІДЕО)

Нагадаємо, передачу на потреби України надходжень від оподатковуваних надприбутків із заморожених російських активів сьогодні, 21 травня, схвалила Рада ЄС.

Прямий ефір