Росіяни готують ракетну атаку, загроза тримається на високому рівні, — Гуменюк

Наталія Гуменюк. Скріншот: uatv.ua

Наразі на бойовому чергуванні в Чорному морі зафіксовано 5 російських кораблів, серед яких і патрульні кораблі, і прикордонні служби, і судна забезпечення, і один підводний ракетоносій, що може бути споряджений до 4 ракет типу “Калібр”. Про це сьогодні, 26 жовтня, в ефірі телеканалу FREEДОМ повідомила начальниця Об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони України “Південь” Наталія Гуменюк.

“Ми сьогодні фіксували певну підвищену активність безпілотної розвідки ворога і це абсолютно чіткий провісник того, що дійсно атака готується. Як скоро вона трапиться — це вже на розсуд і способи підготовки ворога. Але ми перебуваємо в готовності і розумінні, що така атака може відбутися в будь-який час”, — сказала вона.

Гуменюк пояснила, що, коли підводний ракетоносій на чергуванні, це означає, що сигнали повітряної тривоги українцям потрібно сприймати як дуже швидкісну дію задля власної безпеки.

“Тому що виявити пуски ракет з підводного носія досить складно, вони дуже часто запускаються на надзвичайно низькій висоті, і виявляються вже безпосередньо перед моментом атаки. Тому між сигналом тривоги і безпосереднім ударом може минути всього кілька секунд. Тому ми робимо акцент, що на бойовому чергуванні саме підводний ракетоносій. Про те, споряджений він чи ні, абсолютно достовірних даних немає”, — каже начальниця Об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони України “Південь”.

За її словами, є підозри, що ракетоносії можуть бути не повністю спорядженими, однак це не повинно присипляти пильність людей.

“Такі дані отримати дуже складно, тому спиратися на них не варто і щоразу, розуміючи, що ракетоносій на чергуванні, потрібно розраховувати на його максимальну завантаженість. Крім того, нагадаю, що росіяни мають практику створювати напругу і завдавати ударів безпосередньо з бухт, де вони базуються, попри те, що це є грубим порушенням правил безпеки, вони таке вже втілювали. І це означає, що присутність ракетоносіїв взагалі в Чорному морі — це дуже високий рівень ракетної загрози. Тому ми говоримо, коли виходить ракетоносій на бойове чергування, це підвищення рівня ракетної загрози, а загалом вона тримається на високому рівні”, — розповіла Гуменюк.

За даними начальниці Об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони України “Південь”, у кримських бухтах ще може залишатися від 10 до 15% (дуже умовно) корабельно-катерного складу Чорноморського флоту РФ.

“І вони, найімовірніше, маневрують між Севастопольською, Феодосійською, Керченською акваторією, оскільки спокою їм немає ніде. Вони перебувають у зоні досяжності далекобійної зброї, яка є в України. Тому постійні маневри — це основний спосіб існування зараз тієї самої другої армії світу”, — резюмувала Наталія Гуменюк.

Читайте також: Бережуть чи накопичують: що із запасом ракет у Росії, відповів Коваленко

Нагадаємо, як повідомив речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат, російська армія, ймовірно, накопичує ракети для ударів по критично важливій інфраструктурі України з настанням холодів, а також для інших своїх стратегічних завдань.

Прямий ефір