Росія перетворює Чорне море на своє внутрішнє, а весь світ нічого не робить — думка

Чорне море. Фото: odessa-life.od.ua

Існує чимало способів, які допоможуть припинити вивезення української агропромислової продукції Росією. Однак світова спільнота навряд чи погодиться вдаватися до методів тиску на РФ. Таку думку сьогодні, 26 липня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив голова ГО “Українська аграрна асамблея” Олександр Гапон.

Він зазначив, що після введення ембарго на зернові відразу ж піднімуться на них ціни, а з цим борються, як Організація Об’єднаних Націй, так і інші міжнародні організації.

“Крім цього, якщо стосовно Росії могли б зробити, то давно б зробили точно такі самі “зернові коридори”, як вона зробила для нас, бо вона теж країна, яка бере участь у конфлікті. І чому зараз у Босфорі не перевіряють російські судна на ввезення зброї, тому що “зерновий коридор” із перевірками тими, що є, відбувся завдяки думці РФ, що в нас ввозитимуть зброю порожніми суднами на територію України. Але в нас теж є такі підозри, і небезпідставні. Журналісти озвучили інформацію, що протоку пройшли два судна, в яких була артилерійська зброя з Сирії, яка переміщалася на територію Чорного моря”, — звернув увагу Гапон.

Експерт підкреслив: усі країни НАТО і країни Євросоюзу зараз спокійно дивляться на те, що Чорне море перетворюється на внутрішнє море Російської Федерації.

“Вона вирішує, що потрібно зробити, влаштовувати перевірки, когось пускати, не пускати, відправляє фрегати для того, щоб загрожувати суднам, які проходять повз. А коли РФ оголосила, що вважатиме всі судна, які йдуть на завантаження зерновими, своїми військовими цілями, вона не обумовила, що ті судна, які йдуть до Одеси або до Південного, Миколаєва, вона говорила про всі судна”, — заявив він.

Олександр Гапон акцентував, що Росія зараз робить те, що хоче, і ніхто нічого не робить.

Читайте також: РФ перетворює Чорне море на військовий полігон: хто і як протистоїть агресору, обговорюємо з експертами

Як повідомлялося раніше, у Раді національної безпеки і оборони (РНБО) України повідомили про переговори про експорт зерна. За словами секретаря РНБО Олексія Данілова, зацікавленість у продовженні дії “зернового коридору” виявляють Туреччина, Китай та інші держави. Вивезення українського зерна Чорним морем обговорить і Рада Україна-НАТО на терміновому засіданні 26 липня. Захід скликав генеральний секретар Північноатлантичного альянсу Єнс Столтенберг на прохання президента України Володимира Зеленського.

Читайте також: Росія може атакувати цивільні судна в Чорному морі, — міністр закордонних справ Британії

Прямий ефір