Росія — агресор, ми не можемо сказати, що це “українська війна”, і повинні визнати реальність, — прем’єр Люксембургу

Ксав'є Беттель у Києві. Фото: president.gov.ua

Агресія Росії проти України очевидна, а небажання визнавати цей факт свідчить про спроби переписати історію. Про це сьогодні, 18 липня, у Брюсселі заявив прем’єр-міністр Люксембургу Ксав’є Беттель перед другим днем перемовин у форматі саміту лідерів Євросоюзу та Спільноти держав Латинської Америки та Карибського басейну (CELAC), повідомляє кореспондент FREEДОМ.

Зазначимо, зараз триває робота над підсумковим документом, який, крім тем торгівлі, захисту клімату, має містити й пункти щодо оцінки агресивних дій Росії щодо України.

Кілька латиноамериканських країн досі не погодили підсумкові формулювання щодо російської агресії.

“Надія вмирає останньою, тому я сподіваюся, що ми будемо здатні побачити історію. Ми не можемо переписати історію. Факт у тому, що Росія — це агресор щодо України. І ми не можемо сказати зараз, що це “українська війна”. Я думаю, що це не так. Ми повинні визнати реальність”, — акцентував Беттель.

На його думку, Росія та її керівництво несуть повну відповідальність за розв’язання війни та за всі її негативні наслідки, зокрема й проблеми на ринку продовольства.

Коментуючи проблеми з постачаннями зерна з України та вихід Росії із зернової угоди, прем’єр Люксембургу сказав, що не європейські санкції шкодять Африці, а поведінка Росії.

“Ви знаєте, що я один з небагатьох, хто говорив з Володимиром Путіним і Володимиром Зеленським на самому початку, понад рік тому. Я зупинив обговорення тому, що побачив, що з російського боку не було бажання закінчувати війну швидко”, — сказав Беттель.

Політик вважає, що зараз мирний шлях вирішення конфлікту — це виведення російських військ з території України.

“Якщо не розглядати це як агресію, то що це?” — доповнив він, говорячи про дії Росії.

За словами прем’єра Люксембургу, підсумковий документ можна ухвалити й без участі кількох країн.

“Це було б ганьбою не погодитися, що російська агресія в Україні — це факт, і я тут не для того, щоб переписувати історію”, — резюмував Беттель.

Читайте також: “Матиме величезні наслідки для всього світу”, — голова Євроради про припинення Росією зернової угоди

Нагадаємо, 17 липня у Брюсселі (Бельгія) відбувався саміт лідерів Європейського Союзу і Спільноти держав Латинської Америки та Карибського басейну (CELAC). Головними темами саміту стали питання взаємної торгівлі між регіонами, а також боротьба проти змін клімату та гарантії сталого розвитку для планети. 

Прямий ефір