Дружба РФ з африканськими країнами-ізгоями не несе загроз світовому правопорядку, — Гриценко

Мапа Африки. Фото: pixabay.com

Три країни Західної Африки — Нігер, Малі та Буркіна-Фасо — мають намір об’єднатися в конфедерацію під назвою “Альянс держав Сахеля”. Основна мета політичного союзу цих держав — об’єднання військових контингентів, щоб уникнути потенційного вторгнення, та об’єднання економічних можливостей. Про це сьогодні, 20 травня, в ефірі телеканалу FREEДOM розповіла доктор філософії з політології, головний консультант Національного інституту стратегічних досліджень Аліна Гриценко.

“Основне завдання цих трьох країн полягає в тому, щоб об’єднати саме свої військові контингенти та уникнути потенційної зовнішньої інтервенції. Ще одна причина — об’єднати економічні можливості країн. Варто зазначити, що всі три країни являють собою дуже бідний регіон, дуже вразливий до міжнародного тероризму. Жителі цих країн здебільшого заробляють контрабандою і торгівлею зброєю, торгівлею дорогоцінними металами, коштовностями тощо. Крім того, це країни, які перебувають у міжнародній ізоляції, тому й хочуть об’єднатися, щоб також налагодити певні контрабандні шляхи, торгівлю і так далі, щоб об’єднати свої економічні можливості”, — розповіла Гриценко.

Вона також зазначила, що присутність Росії в цьому регіоні досить обмежена, тому дестабілізація регіону з боку РФ найближчим часом виключена.

“РФ використовує загалом схожу стратегію, як і в інших регіонах світу, а саме — намагається налагодити відносини з країнами-ізгоями, якими, по суті, і є Нігер та Буркіна-Фасо. На сьогодні Росія присутня в Африці дуже обмежено. Економічних важелів тиску там, за великим рахунком, немає. У військовому плані Росія теж обмежена у своїх маневрах. Тобто, там в основному присутні приватні військові компанії, які займаються бізнесом, вони надають якісь приватні охоронні послуги. З огляду на це, рівень присутності РФ у цьому африканському регіоні не дозволяє якимось чином дестабілізувати його. Хоча це не означає, що Росія не намагатиметься нарощувати свою присутність”, — зазначила експерт.

За її словами, всі події, які зараз відбуваються в трьох країнах, не несуть загрози для світового правопорядку.

“Світовому порядку об’єднання цих трьох країн у політичний союз та їхнє спілкування з РФ не загрожує. Імовірніше, присутність РФ на африканському континенті може бути викликом для України та для української дипломатії. Тому що Україна повинна вести дуже активну роботу проти російської пропаганди на континенті”, — резюмувала Аліна Гриценко.

Читайте також: Туреччина навряд чи зараз підпише з Україною безпекову угоду, — Фесенко

Нагадаємо, три держави Західної Африки — Нігер, Малі та Буркіна-Фасо — мають намір об’єднатися в конфедерацію. Вона називатиметься “Альянс держав Сахеля”.

Прямий ефір