“Повний провал”: експерт проаналізував урядовий мітинг у Грузії на підтримку закону про “іноагентів”

Прапор Грузії. Фото: hromadske.radio

На тлі масових протестів проти проєкту закону про “іноагентів” влада Грузії привезла до столиці тисячі людей на акцію на свою підтримку. Однак спроба проросійської партії показати, що народ з ними, виявилася повним провалом. Про це в ефірі телеканалу FREEДOM розповів член політради “Єдиного національного руху” Грузії Дмитро Шашкін.

За його словами, урядова акція, яка відбулася в Тбілісі 29 квітня на проспекті Руставелі, була повністю спланована владою і організована із залученням бюджетників з усіх регіонів країни.

“На тлі багатоденних протестів проти закону про “іноагентів” влада Грузії стверджувала, що народ підтримує їхні дії. Водночас жодних стихійних акцій на підтримку ініціативи про “іноагентів” не було. Тому на 29 квітня влада призначила акцію під назвою “Всенародні збори — Батьківщина, мова, віра!”. На цей урядовий мітинг у добровільно-примусовому порядку привезли працівників бюджетної сфери з усієї Грузії. Усі бачили десятки автобусів із людьми, які прямували до проспекту Шота Руставелі — місця, де відбувався мітинг. І це повний провал керівної партії. Коли на акції доводиться збирати людей примусово — це говорить про те, що щось пішло не за планом”, — розповів Дмитро Шашкін.

Він зазначив, що головне завдання проросійського уряду в законі про “іноагентів” — не допустити, щоб країна стала членом Європейського Союзу.

“У грудні минулого року, коли Рада ЄС надала Грузії статус офіційного кандидата на вступ до ЄС, керівна партія Грузії робила все, щоб зірвати цей процес.  Доходило навіть до прямих образ євродепутатів. Однак нам надали статус кандидата, тому що і Євросоюз, і США розуміють, що майбутня безпека Європи багато в чому залежить від прозахідного уряду Грузії. Нині Росія використовує свою проксі-силу тут для транзиту заборонених товарів, для піару всередині країни. Росію не влаштовує зближення Грузії з Євросоюзом. Тому проросійський уряд країни максимально саботує цей процес, щоб Грузія ніколи не стала членом Євросоюзу”, — констатував експерт.

Він також зазначив, що більшість населення Грузії не підтримує антиєвропейські ініціативи уряду країни. Понад 80% грузинів хочуть приєднання країни до Євросоюзу.

“Основна кількість прихильників євроінтеграції Грузії — це молодь. Їхній шлях починався за часів реформ Міхеїла Саакашвілі (президент Грузії у 2004-2013 рр., — ред.), вони здобули європейську освіту, і зрозуміло, що Європа для них близька. Вони налаштовані рішуче у своїх європрагненнях. Тому протести проти проросійського закону про “іноагентів” триватимуть. Люди виходитимуть на акції, щоб показати — народ Грузії проти рішень проросійського уряду країни і за євроінтеграцію”, — резюмував Дмитро Шашкін.

Читайте також: “Ні — російському закону!”: у Грузії відбувся багатотисячний “європейський марш”

Нагадаємо, раніше грузинський політолог Гела Васадзе заявив, що грузинський законопроєкт про “іноагентів” віддаляє Грузію від вступу до Євросоюзу і зближує країну з Росією. Крім того, через ухвалення цього закону Грузія може позбутися безвізового режиму з ЄС, який діє з 2017 року.

Прямий ефір