Кожне обмеження терористичного потенціалу Росії — це примус до миру, — Зеленський у зверненні наприкінці 817-ї доби війни

Владимир Зеленский. Фото: president.gov.ua

Путін не має нічого, окрім терору. Це основа його можливостей. І кожне обмеження терористичного потенціалу Росії — це примус до миру. Про це сьогодні, 20 травня, під час вечірнього звернення наприкінці 817-ї доби повномасштабного вторгнення Росії заявив президент України Володимир Зеленський, інформує FREEДОМ

Глава держави зазначив, що провів тривалу нараду, а саме проміжний аналіз підготовки до Глобального саміту миру в Швейцарії.

“Про те, які держави вже з нами на саміті, про те, з якими треба ще попрацювати. Зрозуміло вже зараз: саміт буде справді глобальним, лідери з усіх континентів будуть представлені. Багато націй, які цінують нормальне, мирне співжиття народів. Ми розуміємо вже й змістовне наповнення саміту — який результат зустрічі маємо отримати”, — сказав він.

Зеленський висловив слова подяки всім державам, лідерам та амбасадорам миру, які допомагають Києву готувати саміт. 

“Протягом трьох тижнів, що залишаються до саміту, встигнемо попрацювати з десятками лідерів та держав — ще тими, кого ми очікуємо на саміті”, — додав глава держави.

Він також зазначив, що мав сьогодні розмову із прем’єр-міністром Хорватії Андреєм Пленковичем. 

“Хорватія — пан прем’єр-міністр — підтверджує свою участь. Дякую за це й за незмінну підтримку суверенітету й територіальної цілісності нашої держави, за підтримку нашої оборони. Хорватія також підтримує і наш вступ до Євросоюзу, плюс ми працюємо заради приєднання Хорватії до декларації “Групи семи” про підтримку України — про безпекові гарантії для нашої держави”, — повідомив президент.

Зеленський зауважив, що вже майже готові кілька нових безпекових угод із країнами Європи.

“Найближчим часом посилимо цю нову безпекову архітектуру для нашої країни. Будуть підписані нові угоди. Крок за кроком ми створюємо нові опори для міжнародного порядку, заснованого на правилах. Попри всю жорстокість російського тиску, попри всю підлість російського терору світ має довести, що консолідованої сили — усіх, хто цінує життя, — достатньо, щоб життя захищати й захистити. І це важливо для кожної країни, для кожного народу, і коли спрацює для України, точно буде дієвим для всіх інших держав”, — заявив він.

Крім цього, голова держави говорив сьогодні з головкомом Збройних сил України Олександром Сирським щодо ситуації зокрема на донецьких напрямках та на Харківщині. 

“Всюди зберігаємо контроль. Російські вбивці активно застосовують керовані авіабомби — і в районах міста Часів Яр, і на Покровському напрямку, і в районі Липців на Харківщині, і в інших місцях боїв. Це знову й знову повертає до потреби в ППО (протиповітряній обороні, — ред.) — у додаткових системах захисту, які могли б суттєво зменшити складнощі для наших воїнів і загрозу для наших міст і громад”, — сказав він. 

“Також це стосується підготовки переходу наших Повітряних сил на нові бойові літаки. На жаль, у цих двох завданнях оперативності вільному світові досі не вистачає. Але маємо все ж перспективу і перспективну роботу з кількома партнерами й робимо все, щоб якнайшвидше настав той день, коли зможемо додати сили “Петріотів” нашим східним областям, нашим містам, таким як Харків, таким як Суми та інші”, — зазначив Зеленський. 

Він подякував всім партнерам, які розуміють потребу України в ППО та реальну стратегічну силу систем.

“Путін не має нічого, окрім терору. Це основа його можливостей. І кожне обмеження терористичного потенціалу Росії — це примус Росії до миру. Наша зброя заради захисту українських позицій, наші спільні дипломатичні зусилля заради формули миру, наша робота заради юридичної відповідальності Росії за війну — усе це наближає мир. Дякую всім, хто з Україною! Слава всім нашим воїнам! Дякую кожному й кожній, хто приєднується до Сил оборони та безпеки України! Слава Україні”, — сказав Володимир Зеленський.

Читайте також: Небажано, але якщо треба, то можна: чи дозволять Україні бити західною зброєю по території РФ — оцінки експертів

Прямий ефір