Європа готується до оборони від Росії. Зміцнення кордону, спільні навчання Північноатлантичного альянсу (НАТО) та тренінги для цивільних. Польща також дбає про захист від можливого нападу на одну з країн Альянсу. На думку експертів, у разі атаки головною мішенню Путіна стане саме східний фланг блоку, інформує FREEДОМ.
Вихідні — на полігоні. Жителі Варшави вчаться поводженню зі зброєю, орієнтуванню на місцевості та наданню першої медичної допомоги. Тренінг проводять військові.
“Викликом для учасників є освоєння базових дій, пов’язаних із загрозами, що можуть на них чекати в майбутньому. Ми ж усі знаємо, що зараз відбувається в Україні”, — наголошує полковник польської армії Рафаль Парчевські.
“Тренуйся разом з армією” — проєкт Міністерства оборони Польщі, який стартував одразу після початку повномасштабної війни Росії проти України. За цей час на тренінг вихідного дня прийшли понад 20 тис. поляків.
“Найпопулярнішою частиною тренінгу є та, яка стосується поводження зі зброєю. Там ставлять найбільше запитань”, — зазначає капітан польської армії Марчін Болдига.
На курси запрошують усіх охочих — від 16 і до 65 років.
Фізіотерапевтка Марта Сідлецька на заняття прийшла з чоловіком і сином.
“Я тут через геополітичну ситуацію. Навіть мінімальна підготовка дає мені відчуття безпеки. Ми прийшли на тренінг сім’єю, щоб і наш син знав, як потрібно поводитися в разі чого”, — ділиться мешканка Варшави Марта Сідлецька.
П’єтр Пітречук — бухгалтер, у нього багато друзів з України.
“Я ніколи не цікавився військовою справою, але цікавився геополітикою. У мене відчуття, що безпекова ситуація погіршується. Тому я вирішив протестувати себе, трохи потренуватися. Можливо, я приєднаюся до Сил територіальної оборони або піду на добровільну військову службу”, — каже П’єтр Пітречук.
Добровільну строкову службу Польща впровадила навесні 2022 року, через кілька місяців після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Пройти її може кожен, хто раніше не служив в армії, щоб потім залишитися в резерві або приєднатися до професійних збройних сил.
Польща, як і країни Балтії — у зоні апетитів Росії. Саме ці держави, на думку експертів, можуть стати першими жертвами в разі російського нападу на НАТО. Називаються і ймовірні терміни. Спробувати замахнутися на території країн Альянсу Москва може вже через два-три роки.
НАТО готується до потенційного нападу. Уже кілька місяців країни блоку проводять наймасштабніші навчання з часів завершення холодної війни. Завдання — відпрацювати реакцію на атаку ворога. Зокрема на східному фланзі.
У Польщі, наприклад, днями разом із місцевими військовими тренуються британські та американські колеги.
“Частиною маневрів було перекидання бойових груп із Великої Британії до Польщі, через територію Німеччини. Це завдання ми виконали і тепер переходимо, власне, до навчань. Будемо відпрацьовувати низку тактичних дій”, — зазначає капітан польської армії Майк Лоуренс.
Влада Польщі оголосила, що починає зміцнювати свій східний кордон із російським Калінінградом і Білоруссю. На рубежах поляки зведуть лінію оборонних бункерів, ровів і траншей.
Читайте також: Зміцнення кордонів НАТО пов’язане із загрозою від Росії, що зростає — деталі від політолога