“Ні — російському закону!”: у Грузії відбувся багатотисячний “європейський марш”

Акція у Тбілісі, 28 квітня 2024 р. Скріншот: ekhokavkaza.com

Фактчекери нарахували понад 100 тис. осіб на “європейському марші” проти законопроєкту про “іноагентів”, який відбувся напередодні у столиці Грузії, повідомляє FREEДОМ із посиланням на Newsgeorgia.

На акцію у Тбілісі проти законопроєкту “Про прозорість іноземного впливу” владної партії “Грузинська мрія” громадяни країни вийшли під гаслом: “Ні — російському закону! Так — Європі!”.

В організованому неурядовим сектором та молодіжними рухами “європейському марші” брали участь представники опозиції, активісти та пересічні громадяни. Вони вважають, що проросійська “Грузинська мрія” порушує Конституцію, продовжуючи просувати закон, що ставить під загрозу європейське майбутнє Грузії.

“Ми хочемо, щоб Грузія була країною-членом Євросоюзу. Зараз у нас є вікно для цього процесу, яке може зачинитись. Це російський закон, а Росія завжди була ворогом і завжди виступала проти нас. Тому ми не хочемо, щоби щось нас об’єднувало з Росією. Америка та весь Захід зробили із цього приводу заяви: небезпека загрожує навіть візовому режиму з ЄС”, — сказала учасниця мітингу в коментарі “Эху Кавказа”.

Перед будівлею парламенту Грузії мітингувальники кілька разів спробували знести штучні огорожі, щоб пройти до сцени, яка була встановлена до мітингу “Грузинської мрії”. Силовики застосували сльозогінний газ. Також до будівлі парламенту приїжджала поліцейська машина з водометом і було помічено спецпризначенців.

За даними фактчекерів, у момент піка акції у ній брали участь приблизно 106,5 тис. осіб.

Читайте також: У Грузії не можуть відібрати статус кандидата в ЄС, а ось позбавити безвізу можуть: наслідки ухвалення закону про “іноагентів” оцінив Васадзе

Раніше повідомлялося, що євроінтеграція Грузії опинилася під загрозою через спроби владної партії ухвалити закон “Про прозорість іноземного впливу”. Він практично копіює текст російського закону про “іноземних агентів”, який РФ використовує для придушення опозиції та неугодних ЗМІ. Після ухвалення законопроєкту в першому читанні Європарламент виступив проти переговорів про членство Грузії в Європейському Союзі. Засуджують наміри грузинської влади схвалити скандальний законопроєкт і США.

Прямий ефір