Перший рейс Food Train за маршрутом Київ — Харків — Ізюм: як зустрічали українці “смачний” поїзд (ВІДЕО)

Food Train. Фото: t.me/UkrzalInfo

Українські залізничники запустили унікальний поїзд-кухню Food Train. У ньому можуть виготовляти близько 10 тис. порцій їжі на день. Готові страви одразу пакують і транспортують споживачам у спеціальних термобоксах. Свій перший рейс унікальний поїзд здійснив за маршрутом Київ — Харків — Ізюм, повідомляє FREEДОМ.

У Харків зі столиці Food Train прибув за розкладом. У меню — страви традиційної американської кухні: індичка, картопля та гарбузовий пиріг. Адже так збіглося, що рейс запустили в День Подяки, який відзначають у США.

“Цю індичку було привезено з Києва, її приготували під час подорожі з Києва до Харкова, і ми хочемо нагодувати наших залізничників, нашу станцію “Харків”, яка міцно тримається, яка евакуювала сотні тисяч людей”, — сказав керівник проєктів АТ “Укрзалізниця” Олексій Пукач.

Food Train — це соціальний проєкт, який залізничники створили спільно із Фондом філантропа Говарда Баффета. Протяжність поїзда — 150 метрів. У складі — шість “гастрономічних” вагонів, у кожного з яких своє призначення.

“Є вагон-генератор, є вагон з водою — 27 тис. літрів, у вагоні-генераторі — 2 генератори максимально потужних, по 200 кіловатів, загальна потужність — 400 кВт, і він повністю живить рухомий склад. Далі — вагон-холодильник, який поділено на холодильну та морозильну камери”, — розповів координатор проєкту Артур Ботченко.

Внутрішнє обладнання поїзда дозволяє готувати повноцінне меню: супи, каші, салати, м’ясо. Їжу одразу ж пакують у термобокси та роздають людям.

З Харкова поїзд-кухня вирушив до одного з найбільш зруйнованих війною українських міст — Ізюма. Представники американського фонду розповіли, що до створення такого поїзда їх мотивували історії людей, у тому числі з Харківської області, які після деокупації потребували їжі та води.

“Потрібно було щось дуже велике — кухня, яка може переміщатися, їздити на території, які щойно звільнені, або де відключається електроенергія”, — пояснила речниця фонду Говарда Баффета Юлія Стефанюк.

Food Train не має публічно оголошеного графіка курсування, як звичайні поїзди. З метою безпеки про його прибуття масово не оголошували, але все одно змогли влаштувати свято для тих, хто допомагає прифронтовому Ізюму вистояти та продовжити рух до перемоги: рятувальників, поліціянтів, медиків, військових.

“Потяг унікальний, я вперше таке бачу, ізюмці, мабуть, також. Як кажуть залізничники, він такий один в Україні, а може, й у світі — такий поїзд-кухня. Символічно, що він прибув до нас, ми ніби крайня станція — далі вже немає”, — сказав начальник Ізюмської районної військової адміністрації Степан Масельський.

Загалом за час подорожі співробітники поїзда роздали понад 2 тис. порцій їжі в Ізюмі та Харкові. Страви з Food Train через волонтерів також доставили переселенцям, багатодітним сім’ям та підопічним соціальних центрів.

Читайте також: “Залізна евакуація”: збірку реальних історій про залізничників, які вивозили людей із небезпечних територій, презентували в Києві (ВІДЕО)

Прямий ефір