Контррозвідки Європи заснули після розпаду СРСР, — Жирнов

Ілюстративне фото: gur.gov.ua

Попередження контррозвідувальних органів Європи про російську диверсійну або шпигунську активність може свідчити не лише про збільшену небезпеку, а й про спроби контррозвідок впливати на громадську думку для отримання підтримки урядів. Щодо російської активності, то вона була завжди. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав колишній співробітник КДБ СРСР та Служби зовнішньої розвідки РФ Сергій Жирнов.

Як приклад він наводить Норвегію, зауважуючи, що ця країна — зона постійної шпигунської активності РФ.

“Бо в Норвегії є база НАТО, у Норвегії є досить значні військові об’єкти для НАТО. Норвегія має спільний кордон — 200 км — з РФ, і Російська Федерація працює на Шпіцбергені. На Шпіцбергені, до речі, існує окрема розвідувальна точка Російської Федерації, і за Радянського Союзу вона існувала. Тобто все, що пов’язане із Норвегією, це давня історія. Відверто кажучи, я не відчуваю посилення присутності Російської Федерації, просто це тепер стало звучати частіше. І таке враження створюється, що Російська Федерація там майже кожен день влаштовує провокації”, — прокоментував Жирнов.

На його думку, зростання повідомлень про шпигунську активність Росії свідчить, що європейські контррозвідки перебувають у процесі перепрофілювання своєї роботи.

“Головне, що протягом майже 20 років у Європі ці самі контррозвідувальні служби та служби безпеки заснули після розпаду Радянського Союзу. Вважали, що Росія стала притомною країною, яка не займається активно розвідувальною діяльністю на їх території, як цим займався Радянський Союз. І що немає сенсу на це виділяти сили та засоби, бо є пріоритетніші напрями. Пріоритетним напрямом тоді вважалася, звісно, боротьба з ісламським фундаменталізмом та міжнародним ісламським тероризмом”, — каже гість ефіру.

Він вважає: усвідомлення небезпеки, що знову походить від РФ, приходило поступово.

“Після початку повномасштабної агресії Російської Федерації проти України всі зрозуміли те, що вже почали розуміти після історії зі Скрипалями, після історії з Литвиненком… І тепер відбувається перепрофілювання контррозвідувальних служб. Тому у нас складається враження, коли ви читаєте щодня такі повідомлення, що йде супершпигунська війна, якої раніше не було. Вона й раніше була”, — пояснив Сергій Жирнов.

Читайте також: Вибухи, підпали, кібератаки: Росія планує диверсії по всій Європі (ВІДЕО)

Прямий ефір